فراخوانی فراخوانی ...

مجموعه آثار آیت الله سید محمود طالقانی - جلد اول

مولف : سید محمود طالقانی

گردآورنده کتاب : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 424

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
10003022
60,000 ریال
افزودن به سبد خرید

معرفی کتاب

اثر حاضر جلد اول از مجموعه آثار آیه الله سید محمود طالقانی است. ایشان در زمره ی برجسته ترین شخصیت های دخیل در انقلاب اسلامی است که ضمن مجاهدت و مبارزه سیاسی بر علیه استبداد پهلوی و استکبار و استعمار غربی، در عرصه فرهنگی نیز دست به مجاهده زده و با تولید فکر سعی کرده به سهم خود خلاء فکری جریانات مذهبی و جوانان انقلابی را پر نماید.

هادی خسرو شاهی، گردآورنده محترم اثر حاضر، در جمع آوری و تنظیم آثار و مقالات علما و بزرگان دنیای اسلام ، تلاش و مجاهدت فراوانی نموده اند ، انتشار مجموعه ی 9 جلدی از آثار سید جمال الدین اسدآبادی و مجموعه ای 23 جلدی از آثار فارسی زبان علامه سید محمد حسین طباطبایی از جمله تلاش های ایشان در این زمینه است، مجموعه ی پیش رو که از آیت الله سید محمود طالقانی جمع آوری شده شامل مقالاتی است که در فاصله ی سالهای 1320 تا 1357 توسط ایشان به رشته ی تحریر درآمده و در نشریات مختلف و مطبوعات اسلامی به تدریج چاپ و منتشر شده و لازم به ذکر است که مجموعه تنظیمی پیش رو همه ی مقالات و آثار پراکنده آیت الله طالقانی نیست و شامل بیانات یا مقالات ایشان از سال 1357 به بعد نمی باشد.

در زیر به تعدادی از مهم ترین سرفصل های این مجموعه اشاره خواهیم داشت:
بعثت و انقلاب توحید (توحید از نظر اسلام، حکومت کتاب، هدف بعثت انبیاء و ...) - آینده بشریت و نشانی های آینده روشن - درباره نهج البلاغه و روش های هدایتی قرآن - جهاد، شهادت، عید قربان، فلسفه ی حج - روشهای هدایتی قرآن - استبداد، مشروطیت و ریشه ی شاه پرستی - نظر اسلام درباره ی مالکیت - تحقیقی درباره انجیل برنابا - قائد معنوی مسلمانان دنیا - خاتمیت و جهاد - اوضاع تاریک قرون وسطی و بی دینی امروز - مشاهدات آیت الله طالقانی در زنجان و ...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط