loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

چگونه دستورات دینی ما را تربیت می کنند؟

شهر خدا - 2

5 (1)

ناشر بیان معنوی

نویسنده علیرضا پناهیان

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 108

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 32535 10003022
15,000 13,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بخشی از کتاب «شهر خدا: رمضان و رازهای روزه داری» - از همین مولف - که پیش تر به زیور طبع آراسته شده بود، به بحث در خصوص «ساز و کار تاثیرگذاری عبادات بر روح ما» و «چگونگی افزایش این اثر تربیتی» می پردازد. گرچه این بحث به بهانه گفت و گو از چگونگی بهره برداری بیشتر از ماه رمضان مطرح شده بود و مثال های آن بیشتر مرتبط با روزه است، اما به دلیل آن که بخش مهم و قابل توجهی از بحث جنبه عمومی داشته و مربوط به تمامی عبادات می شود، تصمیم گرفته شد آن را - با تغییرات مختصر - به صورت کتابی مستقل نیز ارائه داد تا فرصت استفاده گسترده تر از آن فراهم آید.

این کتاب در دو بخش کلی با عناوین «راه های افزایش آثار و برکات ماه رمضان» و «روش های تربیتی رمضان» نگاشته شده است.
مولف در بخش اول، سه راهکار جهت داشتن انگیزه برای افزایش بهره از ماه رمضان عنوان می کند که عبارتند از: افزایش آگاهی، تقویت احساس و رعایت آداب. در بخش دوم نیز این موضوعات عنوان شده اند: تاثیر تربیتی ماه رمضان، توجه به اصل تاثیر رفتار بر روح انسان، بهره برداری از روش مقابله با امیال طبیعی، استفاده از محیط امن معنوی، حذف عوامل نامرئی گناه، بهره گیری از عامل استمرار.

در بخشی از این کتاب آمده است:

دستورات دینی و عباداتی که پروردگار مهربان آنها را مطابق با پیچیدگی های روح انسان طراحی کرده است، هر یک دارای آثار تربیتی خاصی هستند که موجبات سازندگی روحی و آبادانی قلب انسان را فراهم می کنند. اگر در حد ممکن از ساز و کار و نحوه تاثیر گذاری این عبادات و دستورالعمل ها بر روح خود خبر داشته باشیم، می توانیم در تاثیر گذاری بیشتر و عمیق تر آنها بر خود نقش ایفا کنیم.
به عنوان نمونه، رمضان می آید و می رود و بالاخره ما هم، روزه می گیریم، قرآن و دعا می خوانیم و ...، اما اگر بدانیم روزه و رمضان، چگونه می خواهند در ما اثر بگذارند، می توانیم به پر اثرتر بودن روزه در جان خود کمک کنیم و استفاده بیشتری از این ماه ببریم. حتی اگر کار خاصی را هم در اثر این آگاهی ها انجام ندهیم.

این کتاب به ماه مبارک رمضال پرداخته است و روشهای استفاده بهتر و بیشتر از این ماه.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما