فراخوانی فراخوانی ...

گونه های نقد و روش های حل تعارض در اخبار عاشورا (تا قرن هفتم هجری قمری)

مولف : علی ملاکاظمی

نویسنده مقدمه کتاب : کامران ایزدی مبارکه | محمدرضا سنگری

ناشر کتاب : دانشگاه امام صادق (ع)

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 236

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
71,000 67,500 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در بررسی آیات و روایات موجود در منابع و مآخذ اصیل واقعه عاشورا، این حقیقت آشکار می گردد که با تکیه بر حداقل 9 روش می توان به نقد اخبار موجود در آن منابع و در نهایت تمییز بین اخبار سره از ناسره پرداخت، که بهترین و کارآمدترین روش، نقد اخبار با تکیه بر مویدات مسلم تاریخی بالاخص مطالعات مردم شناختی دو شهر کوفه و شام در آستانه قیام امام حسین (ع) می باشد .
از سویی دیگر در مطالعه اخبار موجود در این منابع با این مساله مواجه می شویم که گاهی بین دو یا چند خبر اختلاف و یا تعارض وجود دارد، در این گونه موارد نیز می توان با استمداد جستن از ملاک هایی چون مطابقت اخبار با قول معتبر معصومین (ع) مطابقت اخبار با منزلت والای اهل بیت علیه السلام وخاندان مطهر ایشان، مطابقت اخبار با مویدات مسلم تاریخی و ضبط خبر در منبع اصیل و وثاقت مولف آن، به حل تعارض آن اخبار پرداخت. بدین ترتیب در این کتاب سعی شده است که با تکیه بر روش هایی کار آمد، یک تاریخ کامل و منزه از هر گونه اخبار نا صحیح از حادثه عاشورا ارائه شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط