بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

همافر

ناشر سوره مهر

نویسنده مهدی نوروزی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 432

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3295910003022
17,000 16,150 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب «همافر» خاطرات خود نوشت مهدی نوروزی درباره نقش همافران در شکل گیری پیروزی انقلاب است.
مؤلف هدف از نوشتن این کتاب را خدمت به تاریخ انقلاب اسلامی می داند و تلاش کرده تا آیندگان را با تاریخ انقلاب اسلامی و ریشه های انقلاب آشنا کند، تا نسل های آینده بدانند ریشه های انقلاب اسلامی از کجا نشات گرفته است.
اتفاقی که در کتاب «همافر» نوشته شده است درباره فعالیت همافران در به ثمر رسیدن پیروزی انقلاب است.
زمان خاطرات این کتاب از سال 47 زمانی که به نویسنده به استخدام نیروی هوایی ارتش درآمده تا پیروزی انقلاب اسلامی می باشد.

نویسنده در این کتاب همچنین بر لزوم تحقیق در زمینه فعالیت های ارتش پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تاکید می کند و می گوید: شایسته است که این امر، موضوع پایان نامه دانشجویان رشته های مختلف دانشگاهی از جمله روان شناسی، جامعه شناسی، علوم سیاسی، تاریخ و سایر رشته های مربوط قرار بگیرد.

مهدی نوروزی راوی در گفت و گویی که درباره خاطرات خود داشته است، می گوید: در زندگی من اتفاقاتی وجود داشت که هم سرنوشتم را تغییر داد و هم به نظرم برای روایت در تاریخ باید عنوان شود. در سال ۵۱ من به همراه تعدادی از همکارانم برای گذراندن یک دوره آموزش نظامی به مدت ۱۷ ماه به انگلستان اعزام شدم. این سفر را در حالی می رفتیم که حس می کردیم نماینده حکومتی هستیم که دروازه تمدن بزرگ بشری است اما در همان مدت اقامت بود که رفته رفته متوجه شدیم آنچه در قالب تبلیغات به ما گفته می شد چیزی جز برخی تبلیغات پوچ نیست. در واقع نه کسی ما را می شناخت و نه اهمیتی به ما می داد. این سرآغاز یک تحول بزرگ در زندگی ما بود که با نوعی احساس خالی شدن همراه بود.

نوروزی ادامه می دهد: در برگشت به ایران ماموریت من و یکی از دوستانم به جزیره کیش اختصاص یافت. در این جزیره بود که در هنگام سفرهای نوروزی خانواده سلطنتی با رفتارهای غیر متعارف و عجیب آن ها آشنا شدیم. در همین حین بود که کتاب های دکتر شریعتی و نوارهای سخنرانی آقای فلسفی نیز به دست ما می رسید و آگاهی ما را نسبت به آنچه در پیرامونمان رخ می داد افزایش می داد و رفته رفته به این نتیجه رسیدیم که باید برای نجات کشور کاری کنیم و این مصادف شد با انتقالم به مشهد.

این همافر بازنشسته در ادامه روایتش از خاطراتش در این کتاب می گوید: در مشهد با شهید اندرزگو و مقام معظم رهبری آشنا شدم. این آشنایی تا جایی رسید که هفته ای دو بار تا پیش از دستگیری ایشان برای تدریس زبان انگلیسی به آقا به منزلشان در مشهد می رفتم. بعد از آن [دستگیری رهبری] نیز به سید علی اندرزگو کمک کردیم تا ابزار ترور شاه را وارد ایران کند و به کیش منتقل کند که در نهایت با ترور او این ماموریت نیز ناکام ماند.

به گفته نوروزی این خاطرات جدای از اینکه اطلاعات بکر و دست اولی درباره زندگی مقام معظم رهبری و شهید اندرزگو در سال های قبل از پیرزوی انقلاب دارد، به شکلی بدیع به جریان شناسی حرکت سیاسی همافران نیروی هوایی در ایام مبارزات منجر به پیروزی انقلاب اسلامی نیز پرداخته است.
 • زبان کتاب
  فارسی
 • شابک
  978-600-03-0133-0
 • سال نشر
  1394
 • چاپ جاری
  1
 • تاریخ اولین چاپ
  1394
 • شمارگان
  2500
 • نوع جلد
  جلد نرم
 • قطع
  رقعی
 • تعداد صفحات
  432
 • ناشر
 • نویسنده
 • وزن
  495
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  پنجشنبه 26 شهریور 1394
 • شناسه
  32959
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما