فراخوانی فراخوانی ...

محمد (ص) و آیات خدا: قرآن و آینده اسلام

مولف : نصرحامد ابوزید | هلال سزگین

مترجم : فریده فرنودفر

نویسنده مقدمه کتاب : عبدالله نصری

ناشر کتاب : نشر علم

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 216

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
موجود شد باخبرم کن

معرفی کتاب

این اثر شامل ۱۴ فصل است که عناوین آن به ترتیب عبارتند از: «فهم به جای دفاع»، «اعراب پیش از اسلام»، «سرآغازهای وحی»، «مکه و مدینه؛ محمد (ص) در مقام رهبر معنوی و سیاسی»، «صداهای متعدد قرآن»، «محکمات و متشابهات؛ راه های تفسیر»، «وجوه مختلف الوهیت»، «خلقت و نشانه های آن»، «انسان، طبیعت و شیطان»، «مسئله خشونت»، «تساوی یا سلسله مراتب؟ مناسبات میان دو جنس»، «شریعت، عدالت و سیاست»، «اصول عقاید و باب اجتهاد» و «بنیادگرایی و هویت مسلمان کنونی».

این کتاب در واقع شامل گفت وگوهای ابوزید با هلال سگزین است که سگزین برای انتشار آن کتاب را از حالت گفت وگو در آورده و پاسخ های ابوزید را در قالب فصول ۱۴ گانه کتاب تدوین کرده است. لازم به توضیح است که کتاب «محمد (ص) و آیات خدا» آخرین کتاب منتشر شده ابوزید در دوران حیاتش است که در آن چکیده ای از تمام آرای قرآنی اش در طول زندگی علمی خود را درج کرد.

عبدالله نصری نیز در این کتاب برخی از نظریات ابوزید در در فصل های مختلف را نقد کرده است؛ به عنوان مثال یکی از نظریه های ابوزید که در فصل دوم این کتاب با عنوان «اعراب پیش از اسلام» مطرح شده، بحث تاریخ مند بودن قرآن است که نصری این مطلب را با دلایلی متقن در حاشیه صفحه ۲۷ کتاب به نقد می کشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط