بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

لمعات الحسین

برخی از کلمات و مواعظ و خطب حضرت سیدالشهدا ابی عبدالله الحسین علیه السلام

ناشر علامه طباطبایی

نویسنده سید محمدحسین حسینی طهرانی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 152

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3360710003022
20,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر از نوع کتاب های مقتل است که درباره واقعه کربلا و شهیدان عاشورا به چاپ رسیده است. در تالیف کتاب سعی شده است به معرفی آن دسته از اصحاب عاشورا پرداخته شود که از آنان یافته هایی روشن، مستند و تقریبا خالی از ابهام در دسترس بوده است. کتاب از صبح عاشورا و خیمه زدن اصحاب امام (ع) آغاز می شود و با ذکر وقایعی که در روز عاشورا رخ داده است از ابن سعد و لشکر جرارش، دعای امام و سخن ایشان با کوفیان، اتمام حجت امام تا توبه و بازگشت حر و التهاب زینب (س) ادامه می یابد و با ذکر هجمه جمعی دشمن، به شرح مقتل ها پرداخته می شود. بعد از ذکر مقتل های اصحاب به مقتل های اهل بیت اشاره شده است که با شرح شام غریبان به پایان می رسد.
مرحوم علامه طهرانی در پاسخ به اینکه کدام یک از کتب ایشان در نظرشان بهتر است می فرمایند:
"بهترین کتاب من لمعات الحسین است؛ کتابی که عین عبارات سیدالشهداء را آورده و آن را ترجمه کردم و علت اینکه به رفقا می گویم که کلمات آن را قاب کنید این است که شما کلمات یک امام معصوم را همیشه در جلوی چشمتان داشته باشید."

... من در نزدیکی حسین ایستاده بودم که او جان می داد؛ سوگند به خدا که من در تمام مدت عمرم هیچ کشته ای ندیدم که تمام پیکرش به خون خود آلوده باشد و چون حسین صورتش نیکو و چهره اش نورانی باشد. به خدا سوگند لمعات نور چهره او مرا از تفکر در کشتن او باز می داشت!
و در آن حالت های سخت و شدت، چشمان خود را به آسمان بلند نموده، و در دعا به درگاه حضرت رب ذوالجلال عرض می کرد:
صبرا علی قضائک یارب! لا اله سواک، یا غیاث المستغیثین!
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط