فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

نظریه تجلی؛ در باب شمایل گریزی هنر اسلامینوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1394
شمارگان: 1200
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 190
وزن(گرم): 303
تاریخ ثبت: شنبه 18 مهر 1394
تاریخ ویرایش: شنبه 18 مهر 1394
کد : 34196
تعداد بازدید: 249
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

120000 ریال
معرفی کتاب
به اعتقاد این نویسنده و پژوهشگر، برجسته ترین تفاوت و تمایز هنر اسلامی با هنرهای مذاهب و مشاربی چون مسیحیت، هندوییزم و بودیزم شمایل گریزی آن است. او معتقد است که مسیحیت و هندوییزم متاثر از اصل بنیادی حاکم بر آن ها (که تجسد یا ظهور خدا در قالب انسان است) شمایل نگاری خدا و قدیسین را مشروع و بدان صفت تقدس دادند اما در اسلام و مبتنی بر آیه 143 سوره اعراف که خداوند در طلب «رب ارنی انظر الیک» حضرت موسی هیچ صورتی از خود ننمایاند شمایل نگاری مقدس و مشروع اعلام نشد.
این اثر با بررسی تطبیقی قرآن، اناجیل، تورات و بهگود گیتا، نظریه تجلی را در برابر نظریه تجسد در حوزه شمایل نگاری مطرح کرده است. مطالب کتاب در قالب شش فصل: «دین و هنر»، «تجسد در هندوییزم»، «تجسد در یهود و مسیحیت»، «قرآن؛ تجلی، تجسد»، «از تنزیه تا تنزیل و تمثیل» و «استنتاج» سامان یافته است.


مولف
حسن بلخاری قهی
حسن بلخاری قهی متولد سال 1341 در اصفهان است. دکتری فلسفه‌ هنر دارد و هم‌اکنون علاوه بر ریاست پژوهشکده‌ هنر فرهنگستان هنر، عضو گروه‌های هنرهای سنتی، سینما، نقد پژوهشی و نقد هنر فرهنگستان هنر است.   او از سال 1371 تدریس را در دانشگاه‌ها آغاز کرده و تا کنون در دانشگاه‌های الزهرا (س)، هنرهای زیبای تهران و تربیت مدرس تدریس کرده است.   به قلم بلخاری، آثاری چون: «تهاجم یا تفاوت فرهنگی»، «بطن متن» (قرآن، تأویل و هرمنوتیک)، «در دایره‌ی معنا» (شرح آیات معنوی در ابیات …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!