فراخوانی فراخوانی ...

روش شناسی هنر

مولف : لوری آدامز

مترجم : علی معصومی

ناشر کتاب : موسسه فرهنگی پژوهشی چاپ و نشر نظر

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 272

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
موجود شد باخبرم کن

معرفی کتاب

روش شناسی تاریخ هنر و تحلیل هنری، بیانگر شیوه های متفاوت در تفسیر هنر است. از آنجا که همه آثار هنری به نوعی معرف خالقان خود و فرهنگ آنها و همچنین متکی به رسانه هایشان هستند، هر اثر در نوع خود می تواند پیچیده و احتمالا دارای معانی چندگانه ای باشد. نگارنده در کتاب حاضر، روش شناسی عمده ای را مورد بررسی قرار می دهد که در رشته های متعددی چون روش شناسی رسمی، نگاه سنجی و نگاره شناسی، مارکسیسم، فمینیسم، زندگی نامه و خودزندگی نامه، نشانه شناسی ـ ساختارگرایی و پساساختارگرایی ـ و روانکاوی مورد استفاده قرار می گیرد. افزون بر آن نگارنده در این کتاب پاره ای از روش شناسی های خوانش تصویر، تندیس و آثار معماری را نیز بررسی کرده است.
برخی از مباحث مندرج در کتاب به قرار زیر است:
بررسی کلی ماهیت هنر، شمایل نگاری و شکل گرایی، بررسی روش های مارکسیسم و فمنیسم، به عنوان روش هایی زمینه ای که هم از رویکردهای شکل گرا و شمایل نگار بهره می گیرند و کامل تر می شوند و هم به بحث درباره آنها می پردازند و بررسی روش شناسی های نشانه شناسیک منشعب از زبان شناسی، فلسفه زبان و نقد ادبی که رویکردهای ساختارگرایی و پس از ساختارگرایی و ساخت گشایی را دربرمی گیرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط