فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

دولت ملی در عصر جهانی شدن: تحولات و پیامدهانوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1393
شمارگان: 500
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 269
وزن(گرم): 302
تاریخ ثبت: یکشنبه 26 مهر 1394
تاریخ ویرایش: دوشنبه 27 مهر 1394
کد : 34449
تعداد بازدید: 100
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

150000 ریال
135000 ریال
گزیده کتاب
در این کتاب، جهانی‏ شدن به مثابه یک پروسه و نه پروژه در نظر گرفته شده که به تدریج، تأثیرهای خود را در حوزه‏ های مختلف نشان می‏دهد و به تغییر چهره بسیاری از پدیده‏‏ های سیاسی و اجتماعی منجر می‏شود.

هر چند عوامل مختلفی به رشد جهانی‏ شدن کمک کرده ‏اند؛ اما توسعه تکنولوژی‏ اطلاعات و ارتباطات و تسهیل مبادلات و انتشار اطلاعات در فضای جهانی، از مهم ترین دلایل پیشرفت این جریان بوده است.

پیش از این، امکان تبادل اندیشه‏ ها و اطلاعات از ورای مرزها امکان پذیر نبود؛ اما با وجود شبکه جهانی اینترنت، به راحتی، افکار، اندیشه‏ ها و عقاید و در پی آن فرهنگ‏ها منتقل می‏شوند. به نظر می‏رسد در این شرایط، جهانی شدن دیگر یک انتخاب نیست؛ بلکه یک الزام است که از ذات تحول‏خواه بشر نشئت می‏گیرد؛ به عبارت دیگر، جهانی شدن آفرینشی نوین و حاصل انقلاب اطلاعات و پیدایش اندیشه‏های نوسازی و مرحله‏ای جدید در فرایند تکامل تمدن انسانی است که نظام موجود را به چالش می‏کشد و نظم و تحول نوینی را پایه‏ ریزی می‏کند.

این پدیده با فرسایش و نفوذپذیری مرزهای ملی و زوال فاصله ‏ها همراه است و بر فشردگی زمان و مکان، وابستگی متقابل و شکل‏ گیری جامعه شبکه‏ ای تأکید می‏کند. یکنواخت‏ شدن و استانداردسازی زندگی روزمره در سراسر جهان از ویژگی های بازر آن است.

سه بخش کتاب عبارتند از: مبانی جهانی شدن و دولت – ملت، بخش دوم: تأثیر ابعاد مختلف جهانی شدن بر حاکمیت دولت ها، بخش سوم: بررسی تحلیلی نظریات دولت در عصر جهانی شدن.

در بخش نخست در دو فصل به مبانی نظری جهانی شدن و دولت ملی و تبیین مفهومی این دو پدیده پرداخته‏ است؛ در بخش دوم در سه فصل، ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پدیده جهانی شدن را با دقت، بررسی کرده و درباره تأثیر هریک از آنها بر حاکمیت ملی به بحث پرداخته ‏ است. در بخش سوم نیز نظرها و دیدگاه های صاحب نظران مختلف درباره اضمحلال، تضعیف یا تقویت حاکمیت ملی در خلال جهانی شدن را محور بحث و بررسی قرار داده‏و در پایان، ضمن جمع‏بندی مباحث ارائه شده، برخی راهکارهای پیشنهادی برای مواجهه اصولی با جهانی شدن را عرضه کرده‏ است.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!