فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

آیین شور آفرینی «نگاهی به نوحه سرایی و نوحه پردازی»ناشر کتاب : آرام دل
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1394
شمارگان: 2000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 324
وزن(گرم): 385
تاریخ ثبت: چهارشنبه 29 مهر 1394
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 5 آبان 1394
کد : 34688
تعداد بازدید: 180
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

160000 ریال
معرفی کتاب
در این اثر آیین های گذشته و امروز نوحه سرایی و نوحه پردازی را معرفی و نقد نموده و حاوی یادداشت های نویسنده درباره موضوعات نوحه است.
این کتاب در ده فصل کلی نگاشته شده است. در فصل اول واژه شناسی و اصطلاح شناسی نوحه بیان شده است. مولف در فصل دوم تاریخچه نوحه خوانی و نوحه سرایی در ایران را ذکر نموده است. در فصل سوم دوره های نوحه سرایی (اعم از عصر مشروطه، دوره نهضت انقلابی مردم ایران، دوره دفاع مقدس و پس از آن) توضیح داده شده اند. نوحه و پیوند موسیقی با آن موضوع فصل چهارم کتاب می باشد. تقسیم بندی نوحه در فصل بعد معرفی شده اند. نویسنده در این فصل انواع نوحه (احساس محور، خیال انگیز، نوحه از نظر نوع روایت، نوحه از نظر حجم و نوع ادبی و ...) را توضیح داده است. مولف در دو فصل، کلیاتی در مورد نوحه و مباحث مهم آن را بیان نموده است. شرایط نوحه سرایی (مانند: مقبول طبع عام و خاص، پرهیز از کاربرد نغمه های نامتناسب با فضای هیئت، بهره گیری هنری از عناصر تاریخی، توجه به احساس و عواطف و غیره) نیز در فصل هفتم ذکر شده اند. در فصل نهم، تکنیک ها و شگردهای بیانی در نوحه پردازی بازگو شده اند. و در نهایت، فصل آخر بیان کننده لغزش ها و ضعف های زبانی در نوحه پردازی می باشد.

محصولات مرتبط


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!