فراخوانی فراخوانی ...

صدرالمتالهین شیرازی و حکمت متعالیه

مولف : سید حسین نصر

مترجم : حسین سوزنچی

ناشر کتاب : دفتر پژوهش و نشر سهروردی

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 236

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
130,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

صدرالمتالهین شیرازی ، یکی از سه فیلسوف اصلی جهان اسلام، و شاید به دلیل تلفیقی که در افکار پیشینیان خود انجام داده ، مهم ترین آنان باشد .
امروزه نظام فلسفی او را کاملترین نظام فلسفی در عالم اسلام به حساب می آورند که به یک معنا جامع فلسفه و عرفان و کلام پیش از خود بوده ، و مکتب او را محل التقای قرآن و عرفان و برهان می دانند

'دکتر سید حسین نصر' به منظور معرفی صدرالمتالهین شیرازی به دنیای غرب , این کتاب را نگاشته است . فصل های هفت گانه کتاب , به بررسی اندیشه های فلسفی و تفسیری صدر المتالهین , منابع و پیشینه آنها نیز شرح و تبیین آثار به ویژه 'اسفار اربعه ' و 'ما بعدالطبیعه ' اختصاص دارد. عناوین مباحث کتاب عبارت اند از: 'پیشینه فکری ', 'زندگی و آثار', 'اسفار', 'منابع آموزه ها و اندیشه های ملاصدرا', 'حکمت متعالیه چیست ', 'مابعدالطبیعه ملاصدرا و تاثیر آن بر فلسفه عهد قاجار' و 'تفاسیر ملاصدرا'.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط