فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

ابزارهای مشتقه (بررسی فقهی و اقتصادی)نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1389
شمارگان: 1500
چاپ جاری: 2
تعداد صفحات: 480
وزن(گرم): 438
تاریخ ثبت: چهارشنبه 13 آبان 1394
تاریخ ویرایش: شنبه 16 آبان 1394
کد : 35241
تعداد بازدید: 165
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

50000 ریال
45000 ریال
معرفی کتاب
هدف اصلی کتاب " ابزارهای مشتقه" به قلم غلامعلی معصومی نیا، بررسی فقهی ابزارهای مشتقه در بازار بورس است.این کتاب در یک مقدمه و چهار فصل به شرح ذیل تدوین شده است: فصل اول: شامل کلیات و تعاریف از قبیل: معرفی اجمالی بازار بورس در اقتصاد، تأثیر بازار بورس در سطح کلان اقتصاد، معرفی اولیه ابزارهای مشتقه و جایگاه آن در بازار بورس.

فصل دوم: در این فصل ابتدا روش استنباط مسائل فقهی بیان می شود، سپس مبانی فقهی مورد نیاز برای روشن شدن حکم ابزارهای مشتقه را بررسی می شود. احکام مربوط به بیع سلف، بیع دین، بیع کالی به کالی، بیع حق، شرط ابتدایی، نقش انگیزه در معاملات، پدیده بورس بازی از منظر فقه به طور مستوفی بیان می شود.
فصل های سوم و چهارم: در این دو فصل حکم ابزارهای مشتقه به صورت جداگانه استنباط می شود. در فصل سوم احکام مربوط به Forwards (قراردادهای آتی خاص) و Furures (قراردادهای آتی یکسان) و در فصل چهارم احکام Options (حق اختیار معامله) و در نهایت حکم قراردادهای ترکیبی، سوآپ، وارانت بیان می شود.


مولف
غلامعلی معصومی نیا
حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی معصومی نیا فرزند حیدر متولد سال 1340ه.ش در شهر اصفهان می باشد. ایشان پس از پایان دوره متوسطه، مشغول فراگیری علوم و معارف دین گردید و پس از حدود یک دهه تلاش موفق به اتمام دروس سطح و شروع دروس خارج گردید. از ثمرات فعالیتهای علمی- پژوهشی این محقق و پژوهشگر اقتصاد اسلامی می توان به انتشار کتاب و مقالات علمی- پژوهشی در زمینه اقتصاد و اقتصاد اسلامی اشاره کرد.
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!