بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

عصمت انبیا از نظر شیخ طوسی و فخر رازی

ناشر : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده : افضل الدین رحیم اف

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 266

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3544110003022
22,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر، مقایسه ای بین مبانی کلامی شیخ طوسی و فخرالدین رازی در زمینه ماهیت و محدوده عصمت پیامبران گذشته و پیامبر اسلام(ص) و ادله ارایه شده توسط آنان است. در ابتدای این اثر تعریفی از مفهوم لغوی و اصطلاحی عصمت و مبانی تصوری و تصدیقی آن ارایه شده و پس از آن به بررسی منشأ و حقیقت عصمت انبیاء از منظر شیخ طوسی و فخرالدین رازی پرداخته شده و ادله قرآنی و عقلی آن دو را در مورد نفی یا اثبات عصمت برای پیامبران گذشته بیان شده است. نویسنده در همین زمینه برخی از شبهات قرآنی ارایه شده از فخر رازی در زمینه گناه کردن و عدم عصمت برخی از پیامبران الهی مانند: آدم(ع)، یوسف(ع)، موسی(ع)، ابراهیم(ع)، سلیمان(ع)، داوود(ع)، یعقوب(ع)، عیسی(ع) و محمد(ص) را بیان نموده و جواب های شیخ طوسی را در این زمینه ذکر نموده و تفاوت مبانی فکری شیخ طوسی و فخرالدین رازی را در این قبیل از مباحث، مورد بحث و بررسی قرار داده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط