loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

علوم قرآن - جلد دوم: اعجاز قرآن در علوم طبیعی و انسانی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 35661 10003022
80,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این اثر که به عنوان متن درسی برای دانشجویان و طلاب رشته علوم قرآن و تفسیر تدوین و ارایه شده است، مبانی و اصول حاکم بر اعجاز علمی قرآن کریم در زمینه های مربوط به علوم تجربی و علوم انسانی، مورد بحث و بررسی قرار گرفته و ابعاد مختلف اعجاز قرآن در این زمینه (بیش از 83 وجه) بیان شده است. نویسنده نخست به مفهوم شناسی اعجاز و ضوبط آن اشاره نموده و تاریخچه آن از صدر اسلام را تاکنون بررسی نموده است. آنگاه مصادیق اعجاز علمی در حوزه های علوم طبیعی و علوم انسانی را بیان نموده و ادعاهای معارضان قرآن قدیمی و جدید و ارایه سوره های ساختگی از قرآن کریم را مورد نقد و ارزیابی قرار داده و از ساحت قرآن کریم دفاع نموده است. در بخش دیگری از کتاب وی به بمعرفی منبع شناسی اعجاز قرآن اعم از معرفی کتب، مقالات و سایت های اطلاع رسانی در این زمینه پرداخته و سیر تطور مباحث علمی ارایه شده در این راستا را از سوی مفسران و قرآن پژوهان مسلمان بررسی نموده است. بررسی هماوردطلبی و تحدی قرآن در زمینه مسایل علمی و آیات مربوط به آن و مروری بر دیدگاه های مفسران قرآنی در زمینه اعجاز علمی قرآن از قرن اول تا قرون معاصر از دیگر مندرجات مهم مطرح شده در این زمینه است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما