فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

عقیده و عمل: پژوهشی در باب نقش تکوینی عقاید و اعمال در هویت انساننوع جلد: جلد نرم
قطع: پالتویی
سال نشر: 1387
شمارگان: 2000
چاپ جاری: 3
تعداد صفحات: 64
وزن(گرم): 92
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 24 آذر 1394
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 9 دی 1394
کد : 37690
تعداد بازدید: 84
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

4500 ریال
معرفی کتاب
نوشتار حاضر، دربردارنده مبحث عقیده و عمل است که در علوم متعددی همچون عرفان، تفسیر و حکمت مورد بررسی و پژوهش قرار می گیرد.
نویسنده در این مبحث، به بررسی نقش های گوناگون اعمال و عقاید پداخته و انواع مختلف تجسم عمل را از دیدگاه آیات و روایات و از منظر عرفان و حکمت متعالیه مورد بحث قرار داده و خاطر نشان کرده است که عقیده و عمل چه نقشی در ساختار یا هویت انسانی دارند.
بدین سان از امور زیر بحش شده است:
جاودانگی و بقای عمل
تجسم و جاودانگی عقیده
تجسم اعمال و عقاید به صور متناسب با آنها
نقش عمل و عقیده در پیدایش ملکات
نقش ملکات در تغییر هویت و صورت انسانی
تأثیر عقیده و عمل بر حیات دنیوی.

در این کتاب، از جهت روش تحقیق، در حالیکه روش عرفانی نظری یا فلسفی مد نظر نویسنده بوده ، بیشتر از شیوه نقلی استفاده شده است. چراکه به نظر نویسنده، در اینگونه مباحث، شیوه نقلی کاراتر ، مؤثرتر و برای همگان قابل استفاده است.


مولف
محمد حسین زاده
در شهر مقدس قم به دنیا آمد. پس از اتمام دورة راهنمایی، حدود سال های ۵۳ و ۵۴ دروس حوزه را دنبال کرد و در طی پنج سال و اندی، در سال ۱۳۵9، توانست به درس خارج فقه و اصول راه یابد. در دورة تحصیل سطح، علاوه بر دروس رایج، فلسفتنا، اقتصادنا، عربی جدید، انگلیسی و نیز اخلاق و تفسیر را در محضر اساتیدی فرهیخته آموخت. فقه واصول را در مقطع عالی سطح از محضر بزرگانی همچون آیت الله پایانی وآیت الله اعتمادی و آیت الله قافی فرا گرفت. از سال ۵۹ تا ۷۴ به مدت ۱۵ سال در درس خارج فقه و اصول اساتید برجسته ای چون حضرات آیات …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!