فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

پیشانی صبح: مجموعه شعر برای امام خمینی (س)نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1389
شمارگان: 2000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 69
وزن(گرم): 100
تاریخ ثبت: شنبه 28 آذر 1394
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 16 دی 1394
کد : 37813
تعداد بازدید: 107
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

15000 ریال
معرفی کتاب
مجموعه «پیشانی صبح» اشعاری به سبک غزل و شعر نو است که حسین اسرافیلی، در سوگ و رسای حضرت امام خمینی(س) سروده است.

در این کتاب شعرهایی با عناوین "پیشانی صبح"، "کاروانی همه بارش خورشید"، "مطلع فجر"، "لبیک یا خمینی"، به مناسبت ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی و "عطش کهنه عشق" برای ناراحتی قلبی امام و انتقال از قم به جماران، "امانت" در سوگ شهیدان رجایی و باهنر، "خلوتی با شهیدان" و "محشر دیگر"، "نوح و توفان"، "در جستجوی آفتاب" و "بی تو" در سوگ امام خمینی(س) آمده است. در مجموعه "پیشانی صبح" دو قطعه شعر ترکی آذری نیز با عنوان "بهار، خیمه وئروبدی باغلارا" و "بولود کیمی" و ترجمه منظوم آنها با عنوان "بهار بر باغ ها خیمه زده است" و "مانند ابر" نیز آمده است.

"پیشانی صبح" با 25 قطعه شعر از حسین اسرافیلیبه بازار نشر عرضه شده است. نخستین آثار حسین اسرافیلی از سالهای 46 و 47 در مطبوعات به طبع رسید، او تا امروز هجده مجموعه شعر به چاپ رسانده که برخی شان گزیده اشعار دیگران در موضوعات مختلف مثل فلسطین، حضرت امام(ره) و دفاع مقدس است. وی از شاعرانی است که در طول سال های 1358 تا 1366، در حوزه هنری حضوری فعال داشت و به دفعات همراه با دیگر شاعران و به منظور شعرخوانی در نقاط مختلف رزم، عازم جبهه ها شد.

اسرافیلی غیر از سرودن شعر به خطاطی، نقاشی و مجسمه سازی نیز علاقه دارد. وی در طول سال های 1360 تا 1367 مسوولیت صفحه ادبی مجله پیام انقلاب را به عهده داشت و عضو شورای شعر و موسیقی صدا و سیما و شورای شعر نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس است.

معروف ترین مجموعه شعر او "تولد در میدان" است که به عنوان یکی از آثار برتر شعر دفاع مقدس در دهه 60 از سوی بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس برگزیده شد. آتش در خیمه ها، مجموعه شعر عاشورایی، عبور از صاعقه، گزیده ادبیات معاصر شماره 5، مردان آتش نهاد، آتش در گلو، آیینه های شعله ور، صخره و پلنگ و دو پنجره از سروده های اوست.

گزیده کتاب
شاعر در رباعی "پیشانی صبح" که برای ورود حضرت امام(س) به میهن سروده شده است ، اینگونه می گوید:
روزیکه تو آمدی، شفق خونین بود/ گلهای چمن ورق ورق خونین بود

از خون ستاره ها که شب افسردند/ پیشانی صبح در فلق خونین بود


مولف
حسین اسرافیلی
در سال 1330 در تبریز متولد و تا حدود 9 سالگی در آنجا ساکن بود، پس از آن به تهران نقل مکان کرد. برای اولین بار دو اثر از او در مجله نوجوانان (سال 48) چاپ شد. اولین اثر مستقل او کتاب تولد در میدان است که در سال 64 به‌وسیله حوزه هنری چاپ و منتشر شد.او تحصیلاتش را تا سطح دیپلم ادبیات ادامه داده و با حوزه هنری از ابتدای تشکیل تا کنون همکاری داشته است. فعالیتهای دیگر او شامل: مسئول فرهنگی نشریه پیام انقلاب (60 تا 69)، مسئول فرهنگی نشریه کار و کارگر، عضو شورای شعر بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس، عضو شورای شعر وزارت …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!