بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

مجموعه راهنمای فنی تلویزیون (دوره پنج جلدی)

معرفی کتاب

کتاب «تدوین غیرخطی»، دستنامه ای است برای تدوین و ویراستاری در فیلم ها، به ویژه فیلم های تلویزیونی. ساختار تألیفی آن بسیار کاربردی است و همچون دستنامه ها مرجع مناسبی برای هر کسی است که می خواهد درباره فن تدوین غیرخطی اطلاعاتی کسب کند. کتاب با مبحث تغییر فناوری آغاز می شود و نشان می دهد که پیشرفت فناوری ها در تولید فیلم چه تأثیری در فن تدوین گذاشته است. سپس تدوین غیرخطی را به تفصیل تعریف می کند و زیر و بم آن را می کاود و از محاسن و معایب آن می گوید. سپس به هنرمندان تدوین گر می پردازد و نقش آنها را در بهتر کردن محصول کارگردان به خواننده نشان می دهد و سرانجام نیز دوباره به تغییرات روزافزون تدوین و کار تدوین گران جدید و آموزش آنها باز می گردد و به اهمیت مقوله آموزش مدام در فن تدوین تأکید می ورزد. کتاب تصاویری دارد که به درک نکات آن بسیار کمک می کند.

کتاب «از متن تا پرده»، دستنامه ای است برای تهیه کنندگان تلویزیونی. ساختار تألیفی آن بسیار کاربردی است و همچون دستنامه ها مرجع مناسبی برای هر کسی است که می خواهد درباره تولید و کارگردانی تلویزیونی اطلاعاتی کسب کند. کتاب مراحل تولید را شرح می دهد، از مخاطب و مخاطب شناسی می گوید، اندیشه و پیش نویس فیلم نامه را بررسی می کند، از تهیه کننده و بودجه می گوید، تحقیقات و مراحل تهیه فیلم نامه را واکاوی می کند، به شناسایی مکان می پردازد، فیلم برداری در محل را توضیح می دهد و سرانجام از تدوین فیلم و نمایش آزمایشی آن می گوید. کتاب تصاویر و نمودارهایی دارد که به درک نکات آن بسیار کمک می کند.

کتاب «کارگردانی کمدی موقعیت»، دستنامه ای است برای کارگردانی کمدی موقعیت در فیلم ها، به ویژه در فیلم های تلویزیونی. ساختار تألیفی کتاب بسیار کاربردی است و همچون دستنامه ها مرجع مناسبی برای هر کسی است که می خواهد درباره کارگردانی کمدی موقعیت اطلاعاتی کسب کند. کتاب با دکوپاژ فیلم نامه آغاز می شود و سپس به دکورهای استودیو می پردازد. آماده شدن برای فیلم برداری، جلسه برنامه ریزی، تمرین بازیگران، آماده کردن فیلم نامه دوربین و روز استودیو دیگر بخش های کتاب حاضر است. مرحله پس تولید نیز در انتهای کتاب مورد بحث قرار می گیرد. کتاب تصاویری دارد که در درک نکات آن بسیار کمک کننده است.

کتاب حاضر، از مجموعه "راهنمای فنی تلویزیون"، دستنامه ای است برای بدلکاری و اجرای صحنه های پرتحرک (اکشن) در فیلم ها، به ویژه فیلم های تلویزیونی. ساختار تألیفی آن بسیار کاربردی است و همچون دستنامه ها مرجع مناسبی برای هر کسی است که می خواهد درباره اجرای صحنه های پرتحرک اطلاعاتی کسب کند. کتاب با کار با بدلکاران آغاز می شود و در ادامه به نکات زیر می پردازد: اسلحه دار، صدا، بازیگران و صحنه های پرتحرک، کار با حیوانات، جلوه های بصری، صحنه های آتش سوزی، دود، محل واقعی، تعقیب و گریز، مونتاژ صحنه های پرتحرک، و موارد ایمنی در اجرای صحنه های پرتحرک. کتاب تصاویری دارد که به درک نکات آن بسیار کمک می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما