ناموجود
این کالا فعلا موجود نیست اما می‌توانید زنگوله را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم.
موجود شد باخبرم کن

نخبه: رساله عملیه فارسی

همراه با چهارده حاشیه از مراجع و فقهای بزرگ شیعه

دسته بندی: نظام رفتاری، احکام و اصول فقه اسلام

ناشر: امیرکبیر

نویسنده: محمدابراهیم کلباسی

شاعر:

ویراستار:

تصویرگر:

با همکاری:

سال نشر: 1390

تعداد صفحات: 328

2
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

«نخبه»، حاوی متن نخستین رساله علمیه شاخص به زبان فارسی در دوره دوم فقه فتوایی، نوشته علامه «محمد ابراهیم کلباسی» است. رساله علمیه «نخبه» منتخبی از کتاب «ارشاد المسترشدین» نوشته کلباسی و حاوی مباحث طهارت، نماز، زکات، خمس و وصوم (عادت ماهانه زنان) است. شایان ذکر است کتاب با تصاویری از نسخه های چاپ سنگی رساله علمیه «نخبه» مستند شده است.

نثر روان و اشتمال آن بر مباحث مورد ابتلای مومنان سبب شد این اثر به عنوان کتاب مرجع مورد توجه عالمان قرار گیرد و فقهای بزرگی بر آن حاشیه زنند که در تحقیق حاضر، بیست و هفت مورد از آنها شناسایی گردیده است.
همچنین شهرت و مقبولیت این کتاب آنچنان بود که در طول زمان ده ها نسخه دست نویس و مطبوع از آن صورت پذیرفته و در اختیار محققان و فضلای حوزه های علمیه قرار گیرد.

آیت الله العظمی علامه حاجی محمد ابراهیم کرباسی مشهور به حاجی کلباسی (1261-1180 ق)، از مفاخر علمای امامیه و از زمره مراجع بزرگ شیعه در قرن سیزدهم قمری است که در مراتب علمی و فقهی و سلوک عملی و اخلاقی سرآمد اقران و زبانزد خاص و عام قرار داشته و دارد. وی در اصفهان و نجف و کربلا و کاشان در محضر اساتیدی چون آقا محمد بیدآبادی، ملا محراب گیلانی، وحید بهبهانی، سید بحرالعلوم، شیخ جعفر کاشف الغطاء، ملا علی نوری، ملا محمد مهدی نراقی، میرزای قمی، و دیگر اعاظم و اقطاب علمی آن روزگار به تحصیل علم و تهذیب و تزکیه نفس پرداخت و سپس به احیای دارالعلم اصفهان و رونق بخشیدن به این مرکز کهن علوم عقلی و نقلی کمر همت بست.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام