فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

گریه بر سالار شهیدان چرا؟ (دوره دو جلدی)نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
تعداد صفحات: 712
وزن(گرم): 814
تاریخ ثبت: چهارشنبه 9 دی 1394
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 4 آبان 1395
کد : 38296
تعداد بازدید: 107
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

121000 ریال
معرفی کتاب
عاشورا، فقط یک «حادثه تاریخی» نیست، بلکه یک «فرهنگ تاریخ ساز» است. گریه بر آفریننده عاشورا نیز صرفاً یک عمل احساسی نیست. بل یک فرهنگ سازنده و یک مکتب آموزنده و انگیزنده است. بنابراین، به چنین امری نباید به چشم یک عمل کوچک احساسی و معمولی نگریست. بلکه آن در حقیقت، یک نظام معرفتی، عاطفی، ارزشی، حماسی است و در عالم تکوین و تشریع جایگاهی مهم و تأثیرگزار دارد... از این رو کسی که بر سالار شهیدان و بر صاحب همه فضیلتها می گرید، به صورت طبیعی و فطری، مشتاق همانها می شود و آن اشتیاق، او را به سوی تحقق آن فضیلتها به حرکت وا می دارد.

در جلد اول این کتاب همچنین احادیث دیگری چون گریه بر سالار شهیدان موجب روشنی چشم می شود، گریه بر امام حسین (ع) هماهنگی با آفرینش است، خدا برای گریه کن امام حسین (ع) جز به بهشت راضی نخواهد شد، چشم گریان بر حسین (ع) چشمه نور و فیض است، گریه بر حسین (ع) به بهشت می انجامد، همه موجودات بر حسین (ع) می گریند وعنایت خاص سالار شهیدان به گریه کنندگان خویش، بررسی شده است.

دفتر دوم از کتاب ˈگریه بر سالار شهیدان چرا؟ˈ نیز با تلاش دفتر نشر فرهنگ اسلامی و به قلم مرتضی مهدوی یگانه به بازار نشر عرضه شده که در آن 40 مطلب به عنوان دلیل و فلسفه گریه بر امام حسین (ع) تبیین شده است.

این مطالب از تدبر در آیات قرآن، روایات و معارف اهل بیت علیهم السلام، اندیشه در ابعاد گوناگون حماسه حسینی و آنچه بزرگان و محققان در این زمینه نگاشته اند، حاصل آمده است.

شک نیست حسین (ع) صاحب همه فضیلت ها و مظهر تمام کرامت هاست و گریه ای که در اثر آن دل برای سالار شهیدان نرم می شود آن را برای پذیرش فضیلت های او نیز آماده می کند اما در پی این گریه ها انسان باید به حرکت خود ادامه دهد، موانع روحی و باطنی را نیز برطرف سازد تا از آثار معنوی به دست آمده در اثر گریه بهترین بهره ها را ببرد.

گریه بر سالار شهیدان تعظیم شعائر الهی است، گریه بر سالار شهیدان اجر رسالت است، گریه بر سالار شهیدان تبلیغ فرهنگ ولایت است، گریه بر سالار شهیدان گریه برای هتک فضیلیت ها و حرمت هاست، گریه بر سالار شهیدان عامل وحدت و استکبارستیزی است و گریه بر سالار شهیدان شخصیت پرور است، عنوان برخی دیگر از دلایل و فلسفه گریه بر امام حسین (ع) در این کتاب را شامل می شود.


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!