فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

بزرگسال و جوان از نظر افکار و تمایلات - جلد دوم


گفتار فلسفی

نوع جلد: جلد سخت
قطع: وزیری
سال نشر: 1387
شمارگان: 3000
چاپ جاری: 8
تعداد صفحات: 393
وزن(گرم): 718
تاریخ ثبت: پنج‌شنبه 10 دی 1394
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 23 آذر 1395
کد : 38304
تعداد بازدید: 64
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

معرفی کتاب
کتابی که اکنون به عنوان گفتار فلسفی درباره بزرگسال و جوان از نظر افکار و تمایلات تقدیم خوانندگان عزیز می شود شامل قسمتی از سخنرانیهای خطیب نامی معاصر و دانشمند جناب آقای محمد تقی فلسفی واعظ مشهور می باشد، که در دو مجلد تنظیم شده است . بخش اول آن، که کتاب حاضر است، مشتمل بر ده فصل می باشد.

کسانی که به بینات شیوا و رسای معظم له آشنائی دارند می دانند که این گوینده توانا مطالب علمی و مشکلی را با بیانی ساده و نافذ و قابل فهم عموم ایراد نموده و هر کس به فراخور ذوق از هر طبقه و مرتبه ای که باشد از آن استفاده می کند.

افکار و تمایلات بزرگسال و جوان که موضوع بحث این کتاب است از مسائل مهم و مورد توجه روان شناسان جهان می باشد و درباره آن کتابهای بیشماری نوشته اند.اسلام نیز به این امر کامل داشته و در قرآن کریم و احادیث، پیرامون معاد مطالب بسیاری به مسلمین گفته شده است .
در گفتارهای این کتاب، معظم له، درباره مسایل مربوط به بزرگسال و جوان بحث می نماید و با استفاده از نظریه های آنان و انتقاد از بعضی از مکاتب، حقایق نهفته را آشکار و برتری اسلام را از لحاظ علمی روشن می نماید.

در این گفتارها از آیات و احادیث مربوطه با اسلوب تازه ای ضمن بحثهای متنوع استفاده شده و نیز مقالات علمی و نظریه های دانشمندان غرب به مناسبت عینا نقل گردیده است. دفتر نشر فرهنگ اسلامی ، پس از کسب موافقت معظم له، به منظور آشنایی بیشتر عموم مردم با مبانی اسلام، با تاءییدات خداوند متعال تصمیم به چاپ مجموعه آثار ایشان گرفت تا پس از چاپ، با بهای مناسب در اختیار علاقه مندان قرار گیرد....

فهرست
1. تفاوت امیال بزرگسال و جوان
2. تکریم شخصیت بزرگسال و جوان
3. احساس حقارت و ناسازگاری
4. نقش تربیت در روابط بزرگسال و جوان
5. بزرگسال و جوان و تعدیل تمایلات
6. اندازه‏گیری غریزه جنسی
7. برتری‏طلبی و ناسازگاری
8. نقش اقتصاد در خانواده و اجتماع
9. تمدن صنعتی و اخلاقی نسبی
10. تفاوت قوانین الهی و بشری


مولف
محمدتقی فلسفی
محمد تقی فلسفی (۱۲۸۶-۱۳۷۷) واعظ مشهور بود. در دهم سال ۱۳۲۶ قمری برابر با ۲۴ فروردین ۱۲۸۷ در تهران متولد شد. پدر او آیت الله حاج شیخ محمدرضا تنکابنی (متولد ۱۲۸۲ هجری قمری)، فرزند شیخ محمد واعظ تنکابنی، از علمای برجستهٔ تهران بود. مادر وی طوبی خانم فرزند آقا ابوالحسن تاجر اصفهانی بود. دوران کودکی وی عمدتا در منزل و تحت نظارت مستقیم پدرش سپری گردید. در ابتدای هفت سالگی به دبستان توفیق رفت و تحت مراقبت شیخ محمدرضا توفیق به فراگیری خواندن و نوشتن و مقدمات صرف و نحو و علوم دینی پرداخت. صرف و نحو را به …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!