بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • با چشم باز - جلد چهارم: بنی صدر

با چشم باز - جلد چهارم: بنی صدر

ناشر : موسسه انتشاراتی روزنامه ایران

نویسنده : سمیه حسینی

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 57

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 403810003022
به من اطلاع بده

معرفی کتاب

بازگویی رویدادها و بیان اطلاعاتی که نسل جوان را با حال و هوای سال های پر التهاب اول انقلاب آشنا می کند، ضروری است. نسل آینده که قرار است راهبری نظام را به دست بگیرد، باید با تاریخ انقلاب اسلامی و حادثه های آن روزها آشنا باشد. این مجموعه، قدمی کوچک و آغازی است برای این آگاهی. البته عنوان های این کتاب ها، همه وقایع مؤثر در روند رشد انقلاب اسلامی را شامل نمی شود ولی نمونه خوبی از آن اتفاق هاست:
دوازدهم فروردین، کودتای نوژه، بنی صدر، هفتم تیر، هشتم شهریور، طبس، کردستان، مک فارلین، جمعه خونین مکه و سلمان رشدی مواردی هستند که در این مجموعه بدان ها پرداخته شده است.

در این کتاب شخصیت سیاسی و فعالیت های دوران نخست وزیری بنی صدر با زبان ساده برای آشنایی جوانان با شخصیت های آغاز انقلاب اسلامی نمایانده می شود.

ابوالحسن بنی صدر دوم فروردین 1312 در یکی از روستاهای همدان به دنیا آمد. پدرش آیت الله سید نصرالله بنی صدر، از علمای برجسته همدان و سال ها پیش نماز مسجد جامع آنجا بود. ابوالحسن با وجود اصرار پدر، به طلبه شدن رغبتی نشان نداد. نه او و نه هیچ کدام از برادرانش سراغ تحصیلات حوزوی نرفتند... بعد از دیپلم برای ادامه تحصیل به تهران آمد. مدرک کارشناسی را در تهران از دانشگاه علوم معقول و منقول گرفت... چهار سال در موسسه تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران با احسان فراقی کار کرد. سال 1342، بعد از واقعه 15 خرداد، جبهه ملی منحل شد و بنی صدر برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت... او در فروردین 1358 با حکم امام عضو شورای انقلاب شد... بنی صدر با یازده میلیون رای رئیس جمهور شد... نوک پیکان انتقادات بنی صدر همواره متوجه مردان حکومت بود...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط