فراخوانی فراخوانی ...

مروری بر اندیشه های سیاسی و اخلاقی امام صادق (ع)

160 بازدید

مولف : احمد بهشتی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : احمد بهشتی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

وزن(گرم) : 292

شابک : 978-964-09-1685-8

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1394

شمارگان : 1150

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 228

تاریخ ثبت اطلاعات : سه‌شنبه 10 فروردین 1395

تاریخ ویرایش اطلاعات : شنبه 23 تیر 1397

کد : 40848

120,000 ریال 108,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
در دوران حیات امام جعفر صادق(ع) که سال های انتقال قدرت از بنی امیه به بنی عباس بود، فرصت بسیار مناسبی دست داد که این امام همام به فعالیت های فرهنگی و مذهبی بپردازد.
عصر ایشان زمان جنبش فرهنگی و فکری و برخورد فرق و مذاهب گوناگون در جهان اسلام بوده است. لذا موقعیت خوبی برای ترویج مبانی علمی، فقهی و فرهنگی شیعه پیش آمد و آن حضرت علاوه بر تربیت شاگردانی دانشمند و نخبه، به مبارزه با جور و ستم حاکم نیز توجه داشت و به خاطر همین فراهم بودن زمینۀ فعالیت برای ایشان، بیشترین احادیث شیعه در تمام زمینه ها از ایشان نقل گردیده است.
فقه شیعه با جامعیت و گستردگی ای که دارد، عمدتاً بر روایات به جا مانده از ایشان مبتنی است؛ لذا مکتب فقهی شیعیان دوازده امامی را مذهب جعفری می نامند.
مطالعه سبک زندگی و سیرۀ اجتماعی آن حضرت به ما می آموزد که نباید فرهنگ را که می تواند زمینه ساز جامعه ای سالم باشد دست کم بگیریم و در راه آشنایی مسلمانان با فرهنگ ناب اسلامی باید تلاش کنیم و نگذاریم فرهنگ های وارداتی، ما و همه مقدسات ما را تحت الشعاع قرار دهد.

کتاب حاضر مروری بر اندیشه سیاسی و اخلاقی امام صادق(ع) که در سه بخش کلی (شامل: تولد و شخصیت، روح مجسم و سیره اخلاقی و معنوی) تنظیم شده است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر