فراخوانی فراخوانی ...

اندیشه سیاسی آیة الله سید محسن طباطبائی (حکیم)

مولف : سید محمدرضا موسویان

زیر نظر : پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 112

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
موجود شد باخبرم کن

معرفی کتاب

موضوع کتاب حاضر، آشنایی با اندیشه سیاسی «سید محسن حکیم» می باشد که یکی از مراجع بزرگ شیعه در قرن چهاردهم هجری به شمار می آید.
وی علاوه بر آثار برجسته فقهی و اصولی، در مبارزه با تهاجم استعمار انگلیس به عراق، نقش و جایگاه ویژه ای داشته و از سویی با مسایل و تحولات سیاسی، اجتماعی ایران از دهه 40 شمسی به بعد همراه و هم گام بوده و نهضت اسلامی ایران به رهبری امام خمینی را تایید نموده است.

فصل اول به حیات علمی، فرهنگی و سیاسی وی پرداخته و در ضمن آن به مواضع سیاسی اجتماعی، داخلی و بین المللی او نیز اشاره نموده است.

در فصل دوم، مفاهیم اساسی اندیشه وی و مبانی فقهی و اصولی اش بررسی شده و در ادامه جایگاه سیاست در اندیشه سیاسی او، مکتب و روش فقه سیاسی و قواعد آن که از جانب وی مطرح گردیده مورد توجه قرار گرفته است.

«راه کارهای سیاسی شیعه» در برابر حاکمان جور و چگونگی برخورد با آنان محتوای فصل چهارم را به خود اختصاص داده و در پایان نیز، حکومت و «سیاست در عصر حضور» و غیبت و قلمرو ولایت فقیه و ویژگی های آن و سایر رقیبان فقها در عرصه سیاست بحث شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط