فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

اندیشه سیاسی شهید ثانیناشر کتاب : بوستان کتاب قم
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1382
شمارگان: 2000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 304
وزن(گرم): 354
شابک:
9789643715120
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 8 تیر 1395
تاریخ ویرایش: یکشنبه 14 آذر 1395
کد : 42872
تعداد بازدید: 66
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

18000 ریال
16200 ریال
معرفی کتاب
نگارنده در این کتاب بر آن است زندگی و عقاید "زین الدین بن نورالدین علی" معروف به "شهید ثانی" را بررسی کند که البته در این میان، شرح و تبیین اندیشه های سیاسی وی بیشتر مطمح نظر است.
در آغاز کتاب پس از بررسی زندگی شهید ثانی و اوضاع سیاسی، اجتماعی و مذهبی عهد صفوی و عثمانی، مبانی فکری سیاسی شهید ثانی شرح و تبیین می شود.
فصل سوم کتاب درباره انواع حکومت، به ویژه حکومت مطلوب از دیدگاه شهید ثانی است. حکومت نامطلوب یا جور موضوع فصل چهارم بوده که پس از آن در فصل پنجم، وظایف متقابل مردم حکومت تشریح می شود.
در فصل ششم به سیاست داخلی و مبانی و اصول آن اشاره شده همچنین جریان های معارض با حکومت و نحوه تعامل با آنها از منظر شهید ثانی بررسی شده است.
مبانی سیاست داخلی از دیدگاه شهید ثانی عبارت است از: 1 _ حفاظت از دین و شریعت، 2 _ بازداری مردم از مفاسد و ترغیب به انجام مصالح، 3 _ تامین مصالح عمومی جامعه، 4 _ رسیدگی به امور دنیوی و منابع مادی مردم، 5 _ احترام به افراد و جایگاه آنان در جامعه، 6 _ تقدم مصالح عمومی بر منافع فردی، 7 _ استقرار نظم و امنیت، 8 _ تساهل و عدم سخت گیری بر مردم.
موضوع فصل پایانی کتاب تبیین سیاست خارجی از دیدگاه شهید ثانی است که عبارت اند از: 1 _ حفظ دارالاسلام، 2 _ دعوت به اسلام، 3 _ نفی سبیل (استقلال و عزت)، 4 _ همزیستی مسالمت آمیز و عدم مداخله در امور کشورها.


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!