فراخوانی فراخوانی ...

تفسیر نفحات الرحمن - جلد اول: سوره های حمد - نساء

مولف : محمد نهاوندی

با همکاری : اداره کل سازمان تبلیغات خراسان رضوی

زیر نظر : واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت مهدی (عج)

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 748

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022

معرفی کتاب

«نفحات الرحمن»که عهده دار تفسیر همه سوره های قرآن است در پنج جلد سامان یافته است.
این اثر تفسیری پرمایه و استوار از آیات قرآن است، و در بردارنده نقل اقوال عالمانِ بزرگ، اشاره به روایات اهل بیت(ع) به صورتی شیوا و اثرگذار، حکایت داستان های قرآنی با نثری زیبا و دل نشین، پاسخ به شبهه های اعتقادی و اشکال های معنایی مرتبط با آیات، چگونگی پیوست محتوایی میان آیات و سوره ها و پیش کش چهل طرفه ناب در علوم قرآنی در مقدمه آن است.
در این نوشتار که نخستین مجلد از یک مجموعه تفسیری پنج جلدی است، ابتدا کلیاتی از علوم قرآنی و تفسیر ارایه شده و پس از آن به صورت اجمالی به تفسیر سوره های حمد، بقره، آل عمران و نساء پرداخته شده است.
نویسنده ضمن بیان معنای تفسیر و فرق آن با تأویل، به بحث در مورد انواع تفسیرهای و مهمترین روش های متداول در این زمینه پرداخته و مباحثی مانند عدم تحریف قرآن، فرق میان آیات محکم و متشابه، نحوه گردآوری قرآن، ناسخ و منسوخ، حجیت امارات تفسیری، آثار دنیوی و اخروی انس با قرآن و تلاوت آن، نام های قرآن، ظاهر و باطن آن، تقسیم بندی سوره ها و آیات و معنای معجزه بودن آن را بیان کرده است.
در بخش دوم کتاب وی تفسیری مختصر از سوره های حمد، بقره، آل عمران و نساء ارایه نموده و دیدگاه مفسران و صاحب نظران را در این زمینه مطرح کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط