فراخوانی فراخوانی ...

آمریکا، نگاهی از درون

307 بازدید

مترجم : فواد ایزدی | محمد حیدری

ناشر کتاب : سروش

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مترجم : فواد ایزدی | محمد حیدری

ناشر کتاب : سروش

وزن(گرم) : 353

شابک : 978-964-12-0987-4

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1394

شمارگان : 500

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 294

تاریخ ثبت : دوشنبه 21 تیر 1395

تاریخ ویرایش : شنبه 5 آبان 1397

کد : 43458

140,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
در کتاب " آمریکا نگاهی از درون" نویسنده به بررسی فرهنگ آمریکا از زمان نخستین مستعمرات تا زمان حال می پردازد و نشان می دهد که ریشه های فرهنگ " چپاول" از همان ابتدا در زمین آمریکا رشد کردند و آشکار می کند که درست همان ابزاری که باعث گسترش کشور شدند تبدیل به خنجری برای قتل آن نیز شدند. هسته اصلی بحث کتاب بر این است که چپاول، مادی گرایی و تلاش برای کسب منفعت شخصی بدون توجه به تأثیر آن بر دیگران، از زمان ورود نخستین مهاجران به آمریکا نیروهای قدرتمند در فرهنگ آن بوده اند. نویسنده در کتاب نشان می دهد که حتی پیش از انقلاب آمریکا، کسب نفع شخصی مطلق به جای نفع همگانی، به عنوان ارزش اصیل اجتماعی در میان مردم نهادینه شد و این قدرت سازنده و نیروی ویرانگر این ایده در دهه های پس از تصویب قانون اساسی جایگاهی مستحکم و تغییرناپذیر پیدا کردند.

کتاب حاضر موریس برمان اثری به شدن روراست، با ساختی فوق العاده و مستنداتی کاملا محکم است که نشان می دهد چگونه آمریکا چند صد سال پیش شروع به بلعیدن فرزندان خود کرد، چه به لحاظ مالی، چه به لحاظ اجتماعی و چه فناورانه. برمان با شفافیتی خیره کننده در این اثر نشان می دهد چگونه و چرا ذهنیت " چپاول" که کشور آمریکا بر اساس آن بنیان نهاده شده، سایر دکترین های اخلاقی و اجتماعی را قلع و قمع کرد و بنابراین، تخم خود ویرانگری را با همین دریافت خود در سرزمین آمریکا کاشت. فزون طلبی، سلطه وال استریت، توهم پیشرفت، سرزنش تاریخ و آینده گذشته از جمله فصل هایی هستند که در این کتاب به نگارش در آمده است.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر