فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

عرفان کریشنا مورتی: نقد و بررسی آن از دیدگاه اسلامناشر کتاب : بوستان کتاب قم
نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1391
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 416
وزن(گرم): 610
تاریخ ثبت: جمعه 8 مرداد 1395
کد : 44375
تعداد بازدید: 55
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

73000 ریال
65700 ریال
معرفی کتاب
امروزه عرفان های کاذب زیادی در جهان اظهار وجود کرده و در تلاش اند که خود را به عنوان عرفان راستین معرفی کنند که البته هر کدام توفیقاتی نیز داشته اند.

بخش زیادی از آموزه های این جریان های نو، با اصول و مبانی عرفان اسلامی در تضاد جدی هستند.
از اصلی ترین علل گرایش به این جریان ها، بی اطلاعی از ابعاد مختلف جریان های مذکور و نیز ناآگاهی ـ خصوصاً در کشورهای اسلامی ـ با عرفان ناب اسلامی است.

یکی از این جریان های نو همان است که جیدرکریشنامورتی آن را ایجاد و رهبری کرد.
در این نوشته این جریان مورد بحث و بررسی جدی واقع شده و تطبیق و عدم تطبیق آن با آموزه های اسلامی نیز بررسی شده است.

در این کتاب با استناد به آموزه های اسلامی مبانی اصلی عرفان راستین مشخص شده و فرق میان عرفان های کاذب با عرفان حقیقی ذکر گردیده و مهمترین علل گرایش به عرفان های دروغین ارایه شده است.

آنگاه یکی از جریان های نو در این زمینه که بنیان گذار آن فردی به نام جیدر کریشنامورتی بوده مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و عدم تطبیق آموزه های عرفانی وی با آموزه های اسلام اثبات گردیده است. ن

ویسنده ضمن بیان مولفه های عرفان کریشنامورتی، به نقد انسان شناسی افکار وی، نقد دیدگاه او در زمینه مفهوم عشق، ریاضت، زهد و رهبانیت، فقر و تنگدستی، خودشناسی و تهذیب نفس، راه های خداشناسی و امکان شناخت اوعرف و سنت، تقلید و تعقل و برخی دیگر از مبانی فکری کریشنامورتی پرداخته و مقایسه ای بین این افکار با اندیشه های اسلامی صورت داده است.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!