فراخوانی فراخوانی ...

فرهنگ کاربردی واژگان قرآن - جلد اول: أ - الإذاعة

عربی - فارسی - انگلیسی

154 بازدید

تحقیق و تنظیم کتاب : گروه مطالعات و پژوهش های قرآنی

زیر نظر : اداره کل سازمان تبلیغات خراسان رضوی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

تحقیق و تنظیم کتاب : گروه مطالعات و پژوهش های قرآنی

زیر نظر : اداره کل سازمان تبلیغات خراسان رضوی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

وزن(گرم) : 1195

شابک : 978-964-09-0443-5

نوع جلد : جلد نرم

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1388

شمارگان : 1200

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 740

تاریخ ثبت : شنبه 9 مرداد 1395

تاریخ ویرایش : پنج‌شنبه 25 مرداد 1397

کد : 44434

300,000 ریال 270,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
ترجمه های قرآن کریم به زبان انگلیسی غالباً، به دلیل ناآشنایی مترجمان آن ها با اصول زبان شناختی لازم مانند ساختار ویژه مفاهیم قرآن، ساختار زبان عربی و عدم استفاده از منابع کافی و مورد اعتماد، با کاستی ها، نارسایی ها و تحریفاتی روبه رو بوده اند.
این مهم، گروه قرآن دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی را بر آن داشت تا به منظور پرکردن خلأ یاد شده «فرهنگ عربی ـ فارسی ـ انگلیسی کاربردی واژگان قرآن» را با همکاری جمعی از فاضلان حوزوی و دانشگاهی با بهره گیری از معتبرترین منابع، درسه جلد تدوین کند.

در این مجموعه که کتاب حاضر مجلد اول از آن است سعی شده است معادل فارسی و انگلیسی الفاظ قرآن بیان شود تا مورد استفاده مترجمان و محققان قرآنی قرار گیرد.

در این مجلد از حرف «أ» تا لفظ «الإذاعة» الفاظ و اصطلاحات قرآنی معنی شده است.
ابتدا معادل فارسی الفاظ و سپس معادل انگلیسی آن‎ها در دو بخش ارایه گردیده است و آیاتی که الفاظ مورد نظر در آن‎ها درج شده است نیز ذکر شده است.
در این فرهنگ به صورت کاربردی نیز به اصطلاحات و الفاظ قرآنی نگریسته شده بدین معنا که یک واژه ممکن است در آیات متعدد و بافت‎های مختلف قرآن به کار رفته باشد و در هر جا معنای متفاوتی داشته باشد که در این فرهنگ به این نکات نیز توجه شده است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر