فراخوانی فراخوانی ...

مقتل: برداشت های ادبی از واقعه کربلا

199 بازدید

مولف : محمد خامه یار

ناشر کتاب : کتاب جمکران

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : محمد خامه یار

ناشر کتاب : کتاب جمکران

وزن(گرم) : 97

شابک : 978-964-973-380-7

نوع جلد : جلد نرم

قطع : جیبی (16*11)

سال نشر : 1395

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 96

تاریخ ثبت اطلاعات : یکشنبه 7 شهریور 1395

تاریخ ویرایش اطلاعات : جمعه 23 شهریور 1397

کد : 45549

35,000 ریال 31,500 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
در این کتاب که در آستانة فرارسیدن ماه محرم منتشر شده، 32 حادثه از حوادث تاریخ کربلا به صورت ادبی و موجز مورد توجه قرار گرفته است.
در بخشی از این کتاب می خوانیم: «خبرهایی از فاصله نه چندان زیاد، در آن سوی خیمه ها از اردوگاه عمر سعد، به گوش می رسد؛ خبرهایی دهشتناک که قرار است تنها یک بار در تاریخ محقق شود و یک بار صفحه تاریخ را به سیاهی بکشد اما ننگِ آن ابدی خواهد شد.
خبرهایی به گوش می رسد از سوی خیمه های بی هویتِ مردمان روزگار که سپاهی دیگر برای آغاز جنگ با حسین بن علی، فرزند وصیّ رسول خدا در راه است. خبر می رسد دیگر کودکان حسین، جرعه نوش ساغر فرات نخواهند بود و تشنه زلال فرات خواهند شد.
خبر می رسد، ماه آسمان کربلا، غروب خواهد کرد و در غم فِراق او، عمود خیمه های حسین(علیه السلام) یکی پس از دیگری فرو خواهد ریخت و کودکان حرم، تشنه خواهند ماند.
زمزمه های قحطی آب در کنار شریعة فرات به گوش خواهد رسید. خبرهایی به خیمه های حسین می رسد که بارِ غمش بر دوش زینب سنگینی می کند. زینب، مادر غم ها می شود و سایه مهرش را بر سر کودکان می نشاند و پیام استقامت را در کامِ جان می ریزد.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر