فراخوانی فراخوانی ...

اوج پرواز

940 بازدید

شاعر : عباس کی منش (مشفق کاشانی)

ناشر کتاب : اطلاعات

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

شاعر : عباس کی منش (مشفق کاشانی)

ناشر کتاب : اطلاعات

وزن(گرم) : 120

شابک : 978-964-423-659-4

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی

سال نشر : 1386

شمارگان : 2100

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 69

تاریخ ثبت : شنبه 13 مهر 1387

تاریخ ویرایش : چهارشنبه 10 دی 1393

کد : 456

6,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
این دفتر، ساقی نامه ای است از مشفق کاشانی که در آن با روشی نوین، به بیان عنایات و افاضات حضرت حق، نسبت به پیامبران، اولیاء، عرفا و حکما پرداخته است. وی در سرآغاز این ساقی نامه از ساقی (خداوند) طلب مدد می کند تا بدین ترتیب به رستگاری دست یابد. سرگذشت حضرت ابراهیم (ع)، نعت رسول اکرم (ص)، منقبت حضرت علی (ع) و سپس اشعاری به ترتیب در وصف اویس قرنی، بایزید بسطامی، جنید بغدادی، حسین بن منصور، فردوسی، ابوسعید ابوالخیر، ابن سینا، سنایی، عین القضات، مولوی، سهروردی، محی الدین عربی، سعدی، حافظ، شبستری، ملاصدرا، شهید سید حسن مدرس، پروین اعتصامی، از دیگر بخش های این ساقی نامه به شمار می آید. به تصریح دهخدا "ساقی نامه"، نوعی شعر در قالب مثنوی و در بحر متقارب است و مضامینی در یاد مرگ و بیان بی ثباتی حیات دنیوی و نصیحت و حکمت و... آورد . اما این ساقی نامه به رغم تعریف دهخدا، از باده و جام (به معانی عرفانی آن ها) سخن به میان آمده است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر