فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

اوج پروازناشر کتاب : اطلاعات
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1386
شمارگان: 2100
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 69
وزن(گرم): 120
تاریخ ثبت: شنبه 13 مهر 1387
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393
کد : 456
تعداد بازدید: 922
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

6000 ریال
معرفی کتاب
این دفتر، ساقی نامه ای است از مشفق کاشانی که در آن با روشی نوین، به بیان عنایات و افاضات حضرت حق، نسبت به پیامبران، اولیاء، عرفا و حکما پرداخته است. وی در سرآغاز این ساقی نامه از ساقی (خداوند) طلب مدد می کند تا بدین ترتیب به رستگاری دست یابد. سرگذشت حضرت ابراهیم (ع)، نعت رسول اکرم (ص)، منقبت حضرت علی (ع) و سپس اشعاری به ترتیب در وصف اویس قرنی، بایزید بسطامی، جنید بغدادی، حسین بن منصور، فردوسی، ابوسعید ابوالخیر، ابن سینا، سنایی، عین القضات، مولوی، سهروردی، محی الدین عربی، سعدی، حافظ، شبستری، ملاصدرا، شهید سید حسن مدرس، پروین اعتصامی، از دیگر بخش های این ساقی نامه به شمار می آید. به تصریح دهخدا "ساقی نامه"، نوعی شعر در قالب مثنوی و در بحر متقارب است و مضامینی در یاد مرگ و بیان بی ثباتی حیات دنیوی و نصیحت و حکمت و... آورد . اما این ساقی نامه به رغم تعریف دهخدا، از باده و جام (به معانی عرفانی آن ها) سخن به میان آمده است.


شاعر
عباس کی منش (مشفق کاشانی)
عباس کی منش (مشفق کاشانی) که یکی از گردآوران این کتاب است، در سال ۱۳۰۴ در شهر کاشان به دنیا آمد. تحصیلات خود را تا اخذ درجه فوق لیسانس از دانشگاه تهران ادامه داد و مدت ۳۷ سال در آموزش و پرورش خدمت کرد و هم اکنون ریاست هیات مدیره انجمن شاعران ایران را به عهده دارد. «خاطرات»، «هفت بند التهاب»، «انوار 15 خرداد»، «سوگنامه امام(ره)»، «مجموعه شعر جنگ» و ... از آثار وی به شمار می آیند.


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!