فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

هم اندیشی معرفت شناسیتحقیق و تنظیم کتاب: محمد سربخشی
نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1395
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 544
وزن(گرم): 785
تاریخ ثبت: شنبه 3 مهر 1395
تاریخ ویرایش: پنج‌شنبه 29 مهر 1395
کد : 46064
تعداد بازدید: 419
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

250000 ریال
معرفی کتاب
این اثر به صورت جلسه ای تالیف شده، که در جلسه اول اهمیت معرفت شناسی و موضوع آن طرح و بحث می شود.

نویسنده به طور طبیعی نقش معرفت شناسی در حل مسائل فلسفی و دینی و تعریف معرفت شناسی و ریشه های لغوی آن و موضوعات مختلفی از تعاریف فیلسوفان مهمی مانند سقراط، افلاطون، ارسطو، ابن سینا و مفهوم امروزی معرفت شناسی را مورد بررسی قرار می دهد و در نهایت موضوع معرفت شناسی با کاربردهای ویژه آن را مطرح می کند.

موضوع جلسه دوم تاریخچه معرفت شناسی و انواع بحث های معرفت شناسی است. هدف معرفت شناسی از دیدگاه اسلام، معانی علم، انواع علم، تقسیم های آن و معانی موضوع معرفت شناسی از مباحث مطرح شده در این جلسه است.

جلسه سوم تئوری تعریف است که در این جلسه عرفی یا فلسفی بودن تقسیم موجودات، با شعور و بی شعوری و ناسازگاری این تقسیم با اعتقادات دینی و نسبت علم و آگاهی، تفاوت علم و آگاهی و تئوری های دیگر علم و آگاهی مطرح شده است.

جلسه چهارم تعریف علم، جلسه پنجم چیستی علم، جلسه 6 بررسی تعاریف علم، جلسه هفتم موضوع معرفت شناسی و اقسام تعریف ، جلسه هشتم احکام علم حصولی و حضوری و جلسه نهم علم حضوری در فلسفه غرب را دربرمی گیرد.
جلسه دهم علم حضوری، جلسه یازدهم، علم حصولی، جلسه دوازدهم احکام علم حصولی، جلسه سیزدهم، اقسام علم حضوری و جلسه چهاردهم احکام علم حضوری را در برمیگیرد.

این اثر ارائه مبانی و دیدگاه های فلاسفه اسلامی در حوزه معرفت شناسی برای پژوهشگران این حوزه است.


مولف

غلامرضا فیاضی
حجة الاسلام والمسلمین غلامرضا فیاضی در سال 1328 در قم و در میان خانواده ای متدین و دوستدار روحانیت و علمای شیعه به دنیا آمد. پدرش مرحوم حاج اسدالله ، به بنایی اشتغال داشت و از همان راه روزگار می گذراند. حجة الاسلام والمسلمین فیاضی پس از اینکه قرآن و بخشی از دروس فارسی را نزد مادر خود و مکتب خانه فرا گرفت ، با پدر خود به بنایی ساختمان میرفت . در یکی از روزها که با پدر خود به منزل روحانی جلیل القدری برای تعمیر ساختمان رفته بود، مورد عنایت آن روحانی جلیل القدر قرار گرفت و با عنایت او و رخصت پدر به امر …


محمدتقی مصباح یزدی
استاد محمد تقى مصباح یزدى در سال 1313 هجرى شمسى در شهر کویرى یزد دیده به جهان گشود. وى تحصیلات مقدماتى حوزوى را در یزد به پایان رساند و براى تحصیلات تکمیلى علوم اسلامى عازم نجف شد; ولى به علت مشکلات فراوان مالى، بعد از یکسال براى ادامه تحصیل به قم هجرت کرد. از سال 1331 تا سال 1339 ه.ش در دروس امام راحل(قدس سره) شرکت و در همین زمان، در درس تفسیر قرآن، شفاى ابن سینا و اسفار ملاصدرا از وجود علامه طباطبایى(رحمه الله) کسب فیض کرد. وى حدود پانزده سال در درس فقه آیت الله بهجت  شرکت داشت. بعد از آن که دوره درسى …تحقیق و تنظیم کتابنظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!