45,000
تومان
10 ٪
40,500
تومان
افزودن به سبد خرید

مهارت های طلبگی - جلد نوزدهم: فرزندآوری

دسته بندی: کتاب های درسی

ناشر: کانون اندیشه جوان وابسته به موسسه کانون اندیشه جوان تهران

نویسنده: محمود مقدمی

سال نشر: 1395

تعداد صفحات: 104

2
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

انتقال تجربه های صحیح و مفید بزرگان علم و استوانه های اخلاق و تربیت به نسل نو طلبه، با استفاده از راهکار جدید و در قالب کتاب های مهارتی، محور حرکت گروه سنت های حوزوی مرکز پژوهش های جوان وابسته به پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بوده است. مجموعه مهارت های طلبگی تلاشی در این راستا است. نوزدهمین جلد از این مجموعه ارزشمند عنوان "فرزندآوری" را به خود اختصاص داده است.

عناوین این مجموعه بیست جلدی در یک طبقه بندی به فردی، خانوادگی و اجتماعی تقسیم شده است و در طبقه بندی ثانوی، ذیل موضوعات فردی، به مباحث علمی، اخلاقی و تبلیغی پرداخته می شود. "فرزندآوری" دفتری از فصل خانوادگی این مجموعه است.

فرزندآوری توصیه مستمر فرهنگ دینی ماست و فرزندان، نشان نشاط و گرمابخش خانواده بوده، در آرامش روانی و استحکام خانواده تاثیرگذارند. از این رو هنگامی که اراده میکنیم نسلی نیکو از ما به یادگار بماند، لازم است مقدمات و نکاتی را قبل و بعد از فرزندانمان مهیا نماییم که این مسائل می تواند زمینه ساز داشتن فرزندانی صالح و شایسته باشد.
این کتاب با هدف تشویق و ترغیب زوج های جوان و ارائه راهکار جهت داشتن نسلی نیک نگاشته شده است.این کتاب شامل پنج فصل به شرح زیر می باشد:
فصل اول: ارزش و اهمیت تولید و تربیت فرزند
فصل دوم: وظایف والدین قبل از انعقاد نطفه
فصل سوم: وظایف والدین در مرحله انعقاد نطفه
فصل چهارم: وظایف والدین در دوران بارداری
فصل پنجم: وظایف والدین بعد از تولد

محمود مقدّمی در بخشی از مقدمه کتاب خود چنین می نویسد:

هیچ چیز برای انسان بهتر از این نیست که فرزندی داشته باشد تا در زندگی خود از عقل و هوش و زیبایی او لذت ببرد، برای پدر و مادر باقیات الصالحات باشد و نام آنها را بلند گرداند و در قیامت نیز مایه روشنی چشم باشد و به واسطه آن فرزند از گناهان والدین نیز گذشت نمایند. نوشته حاضر خلاصه و چکیده ای از دستورات معصومین (ع) برای به وجود آوردن نسلی پاک و پاکیزه است که سعی کرده ایم تا در کوتاه ترین عبارت ها آن را جای داده و تقدیم به تمام عاشقان اهل بیت و مخصوصاً عروس و دامادهای جوان کنیم.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام