فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

انقلاب دیجیتالی: چگونه سرمایه داری از اینترنت بر علیه دموکراسی استفاده می کندنوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1395
شمارگان: 1200
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 296
وزن(گرم): 445
تاریخ ثبت: یکشنبه 21 آذر 1395
تاریخ ویرایش: شنبه 4 دی 1395
کد : 47446
تعداد بازدید: 111
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

190000 ریال
معرفی کتاب
این کتاب نوشته «رابرت مک کنزی» پروفسوری آمریکایی است که در تاریخ و سیاست های اقتصادی حاکم در علوم ارتباطات و نقش رسانه ها در جامعه های مردم سالار و سرمایه داری تخصص دارد.

«غلامرضا محمدنژاد» مترجم کتاب، هدف اصلی نویسنده را بحث درباره اقتصاد سیاسی می داند و اینکه چه نوع اقتصادی با محوریت اینترنت می تواند به بهترین نحو به رشد ارزش ها و ساختارهای دموکراتیک و خودگردانی و در عین حال پرورش محیط مناسب برای آن کمک کند؟

وی در این مقدمه آورده است: این کتاب و محتوای آن نشان از زمینی کردن کامل امور توسط سیستم های مکانیزه و هوشمند به دست آدمی و علم و تخصص اوست. به نظر می رسد هرچه به افق و مدینه فاضله طراحی شده آنها نزدیک تر می شویم چیزی جز ایجاد یک سیستم ارباب و رعیتی مدرن تر نمی بینیم.

در همین مقدمه به ضریب نفوذ بسیار بالای اینترنت در مقابل دیگر پدیده ها و اختراع ها و اکتشاف هایی مانند برق، تلویزیون، صنعت چاپ، ماشین یا پنی سیلین یا...در تمامی امور زندگی و حوزه های گوناگون در حال حاضر، اشاره شده است و مترجم اظهار نظر می کند که متاسفانه رهبران کشورها با توجه به همین شرایط، سرزمین خویش را و در مجموع جهان را بد اداره می کنند و جهان نیازمند طرح و نقشه راه نو در تعلیم و تربیت در تمامی سطوح است و مهم ترین رسالت در حوزه فرهنگ و آموزش و اقتصاد است.

نویسنده کتاب نیز مقدمه اثرش را با این موضوع آغاز می کند که او و بسیاری از هم نسلان جوانش در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی در آمریکا به سیاست چپ علاقه پیدا کرده بودند و اعتقاد داشتند سرمایه داری حاکم در حقیقت از بین رفته است و آینده ای ندارد چون هم باعث بروز فقر شده و هم بر خلاف دموکراسی عمل می کند.

به گفته مک کنزی در آن زمان، نابرابری کم کم با استاندارد شدن از بین می رفت، حقوق ها مکفی و فساد دولت کمتر شده بود و زمینه کار در اقتصاد و امید برای جوانان وجود داشت چیزی که امروز جمع کردنش کنار هم سخت است.

او که در روی جلد اثرش نیز نوشته «چگونه سرمایه داری از اینترنت بر علیه دموکراسی استفاده می کند؟» در این کتاب تلاش می کند تا همین تضادهای بین انقلاب دیجیتال و بحران های اقتصادی را بازگو کند.

غلامرضا محمدنژاد متولد ۱۳۳۸ در تهران و دارای مدرک دکتری مدیریت از آمریکا است و تالیف چندین کتاب در علوم رایانه و دو اثر دیگر از پرفسور رابرت مک کنزی را در کارنامه خود ثبت کرده است.نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!