فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

چشم اندازی به تحولات ادبی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه شعر و داستاننوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1394
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 365
تاریخ ثبت: پنج‌شنبه 19 اسفند 1395
کد : 51858
تعداد بازدید: 18
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

200000 ریال
معرفی کتاب
پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمینۀ تحولات بسیار شگرفی را در عرصه های فرهنگ، باورهای اعتقادی، علم و دانش و صنعت و فن آوری فراهم کرد. ادبیات نیز که همواره سند استوار تاریخ و تمدن یک سرزمین به شمار می آید، از این موج شگفت آفرین بی نصیب نماند.
روند تکاملی تکوینی ادبیات انقلاب ـ که همچون ادبیات عصر مشروطه بیشتر مردم پسند و شعاری است ـ از دهۀ شصت آغاز و در دهۀ هشتاد عمیق تر و عالمانه تر می شود. اگر در دهۀ شصت و هشتاد سروده های شاعران در رأس آفرینش های ادبی جلوه می کند، از دهۀ هشتاد ادبیات داستانی انقلاب پیشروی شعر و شاعری می شود.

نویسنده در این کتاب طی شش فصل با نگاهی به آثار منتشرشده در حوزه ادبیات پس از انقلاب پرداخته است. در فصل اول به دو قله حماسی و عرفانی یعنی فردوسی و مولانا پرداخته شده است. زیرا شاعران پس از انقلاب به دلیل آمیختگی دو رویکرد حماسی و عرفانی، وامدار این دو شاعر توانا و ماندگار ادبیات فارسی هستند. فصل دوم به بیان مطالبی در زمینه شاخص های معنایی شعر پس از انقلاب اختصاص دارد. در فصل سوم تحولات سبکی شعر پس از انقلاب به لحاظ ساختاری و محتوایی بررسی می شود. بررسی یک مثنوی از سیدحسن حسینی فصل بعدی کتاب را شکل می دهد که از نظر لفظی و معنایی بسیار جامع الاطراف است و به دور از هرگونه گزافه گویی می توان آن را نمایندۀ شعر این عصر به شمار آورد. در فصل ششم نمونه های داستانی توصیف و زیباترین آنها معرفی می شود. در پایان نیز نقد و بررسی برجسته ترین رمان های این دوره آمده است.
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!