فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

اهداف مجازات ها در جرایم جنسی: چشم اندازی اسلامی


پژوهشکده فقه و حقوق - 90

نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1390
شمارگان: 1400
چاپ جاری: 2
تعداد صفحات: 407
وزن(گرم): 599
تاریخ ثبت: شنبه 21 اسفند 1395
تاریخ ویرایش: یکشنبه 22 اسفند 1395
کد : 51872
تعداد بازدید: 129
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

75000 ریال
معرفی کتاب
موضوع اثر حاضر، بررسی اهداف «مجازات های اسلامی» درباره جرایم و خصوصا «جرایم جنسی» است.
نگارنده با مرور تاریخچه ی مجازات ها و پرداختن به مباحثی چون امضایی بودن نوع مجازات های رایج در فقه اسلامی، طریقی بودن یا موضوعیت داشتن آن ها را برای رویارویی با بزه کاری در جوامع امروزی به بحث گذاشته است.
نگارنده بر ضرورت تفکیک جرایم جنسی ـ که صرفا دارای ماهیت غیراخلاقی و در حوزه ی امور خصوصی اند ـ از جرایم علیه عفت عمومی تاکید نموده است.
محدودیت ها و چارچوب های دفاع کیفری از اخلاق، اصل استفاده کمینه از کیفر برای رویارویی با ناهنجاری ها و در عوض، اهتمام به پیش گیری به ویژه از نوع اجتماعی، لزوم توجه به عناوین ثانویه در مقام اجرای مجازات ها، اختیارات حاکمیت صالح در طراحی نظام جرایم و مجازات ها متناسب با واقعیت های عصری و ظرفیت های فقه اسلامی برای طراحی مجازات های معتدل و انسانی، از دیگر مسایل این پژوهش است.نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!