فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

مقایسه منابع و روش های فقه و حقوق: گفت و گو با جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه


سلسله گفت و گوهای فقه، حقوق و جامعه - 8 / پژوهشکده فقه و حقوق - 95

گردآورنده کتاب: سیف الله صرامی
نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1391
شمارگان: 1400
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 539
وزن(گرم): 779
تاریخ ثبت: شنبه 21 اسفند 1395
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 24 اسفند 1395
کد : 51884
تعداد بازدید: 144
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

90000 ریال
معرفی کتاب
اثر حاضر، گفتگویی با جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه در مورد رابطه و مقایسه فقه و حقوق و تداخل این دو علم با یکدیگر در داشتن مسایل مشترک و مبانی نزدیک به هم است.
در این نوشتار دیدگاه های برخی از صاحب نظران عرصه های فقه و حقوق در زمینه روابط بین فقه و حقوق در منابع و روش و اعتبار هر یک از آنها منعکس شده است.
در گفتگوی انجام شده با اساتید مورد نظر به بحث در مورد مبانی، ملاک ها و اعتبار منابع و روش ها در فقه و حقوق پرداخته شده و منابع هر یک از آنها اعم از قرآن کریم، سنت، عقل، عرف و اجماع و منابع مشترک و اختصاصی آنها بررسی گردیده و ماهیت هر یک از این منابع و کارکردها و حجیت آنها و جایگاه این منابع مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
در ادامه به مقایسه این منابع و روش کار در فقه و حقوق از منظر صاحب نظران این دو رشته علمی اشاره گردیده و جایگاه و مبانی روش های علوم نقلی از لحاظ تطورات معنایی، مصداق و پیش فرض ها مورد شرح و بررسی این اساتید قرار گرفته و دیدگاه های فقهای شیعه و اهل سنت در مورد منابع فقه و حقوق نیز برجسته گردیده است.

فهرست کتاب:
- بخش اول: مروری تحلیلی بر گفتگوها
* فصل اول: مفاهیم
* فصل دوم: مبانی اعتبار منابع و روش ها
* فصل سوم: مسائل

- بخش دوم: گفتگوها
* گفتگو با آیت الله سید محمد خامنه ای
* گفتگو با آیت الله علی عابدی شاهرودی
* گفتگو با آیت الله عمید زنجانی
* گفتگو با دکتر کاتوزیان
* گفتگو با آیت الله دکتر محقق داماد
* گفتگو با استاد مصطفی ملکیان
* گفتگو با آیت الله موسوی اردبیلی
* گفتگو با آیت الله یزدیگردآورنده کتاب
سیف الله صرامی
ایشان متولد 1342 می باشند. تحصیلات وی خارج فقه و اصول است و ایشان مدیر گروه مسائل فقهى حقوقى پژوهشکده فقه و حقوق هستند. اساتید ایشان: حضرات آیات حاج شیخ جواد تبریزى، سید کاظم حائرى و... کتاب ها: احکام حکومتی و مصلحت – تهران مرکز تحقیقات استراتژیک، مجمع تشخیص مصلحت نظام – 1380 احکام مرتد از دیدگاه اسلام و حقوق بشر – تهران مرکز تحقیقات استراتژیک، مجمع تشخیص مصلحت نظام – 1376 حسبه یک نهاد حکومتی – قم انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی (بوستان کتاب) – 1377 جایگاه قرآن در استنباط احکام – قم انتشارات دفتر …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!