فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

معراج نگاری نسخه های خطی تا نقاشی های مردمی با نگاهی به پیکرنگاری حضرت محمد (ص) سده های 8-14 ه.ق.نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1389
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 280
وزن(گرم): 500
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 19 اردیبهشت 1396
کد : 52479
تعداد بازدید: 30
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

60000 ریال
معرفی کتاب
بر پایه متن های تصویری از آثار ادبی و دیوان های خطی به جای مانده در دوره های تاریخی و فرهنگی هنر ایران، بی گمان به متون منثور عصر ایلخانان چون نخستین تصاویر مربوط به روایات زندگی پیامبر(ص) و معجزة معراج ایشان اشاره شده است. در روند پیکرنگاری پیامبر اکرم(ص) در نسخ خطّی تاریخی و دینی عصر ایلخانان و در پس آن مجلس آرایی معراج عارفانة ایشان، همین سیرت را جانشینان آن ها در دوره تیموریان به انجام رسانیده اند. در دوره بعد یعنی دوره صفویه با توجه به اعتقاد شدید آنان به خاندان رسالت، ورود عوامل جدید در ترکیب بندی شمایل رسول خدا(ص) به ویژه در صحنه آرایی معراج پدید آمد. امّا نکتة شایان توجّه، وحدت سبکی در پرداخت شیوه های گوناگون این موضوع دینی است که در دوران های تاریخی سنّت تصویرگری ایرانی با تأکید بر دستاوردهای پیشین هنری، وجه مشخصه هنر آیین ایرانی به شمار می آید. کتاب حاضر درباره جنبه های تصویرسازی حضرت محمّد(ص) در دوره های مختلف تاریخ نقاشی ایران از کهن ترین روزگار تا خیالی نگاری هنر قاجار نوشته شده است. در این جست وجو سیر روند چند ساله پیکرنگاری حضرت محمّد(ص) و حدیث معراج ایشان؛ استناد به اخبار و نوشته های منابع تاریخی در خلال دیوان های شعر، متون دینی و تاریخی، کتاب های خطی و مصور تا گرایشات مختلف هنرهای مردمی، مورد بحث قرار گرفته است.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!