بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. حقوق (4-15)
  5. حقوق عمومی؛ دانش نظام ساز: چالش ها و راهکارهای نظری تحول در حقوق عمومی

حقوق عمومی؛ دانش نظام ساز: چالش ها و راهکارهای نظری تحول در حقوق عمومی

ناشر : بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده : علی ربیع زاده

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 272

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5256910003022
17,000 15,300 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«حقوق عمومی نه تنها یک دانش توصیفی، بلکه دانشی دستوری نیز هست.» این گزاره را شاید بتوان چکیده کتاب پیش رو دانست؛ گزاره ای که ریشه آن در نگاهی متفاوت به رشته حقوق عمومی به عنوان یکی از دانش های بین رشته ای است. چنین رویکردی به دانش حقوق عمومی آن را در مقام سازماندهی اعمال قدرت در هرم اجتماعی قرار داده و از همین رو با رویکرد توصیفی پذیرفته شده حاکم در محافل علمی رشته در داخل کشور ما در تعارض قرار می گیرد.
تلاش نوشتار حاضر میتنی بر این رهیافت، آن است که تا بتواند دانش حقوق عمومی را به عنوان یک نظام دانش ساز معرفی کرده و از این راستا آن را به خدمت فلسفه پشتیبان انقلاب اسلامی در دولت-ملت سازی و نظام سازی مطلوب جمهوری اسلامی درآورد. چنین رهیافتی در مطالعه دانش حقوق عمومی، مبتنی بر رویکردی تحولی به علوم انسانی به عنوان نرم افزار اداره اجتماع است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط