فراخوانی فراخوانی ...

تاملی بر مساله ی وحدت اسلامی از دیرباز تا دیروز با تکیه بر جنبش اتحاد اسلام

179 بازدید

مولف : محمدحسین امیراردوش

ناشر کتاب : مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : محمدحسین امیراردوش

ناشر کتاب : مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

وزن(گرم) : 900

شابک : 978-964-167-114-5

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1389

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 700

تاریخ ثبت : سه‌شنبه 2 خرداد 1396

تاریخ ویرایش : دوشنبه 11 دی 1396

کد : 52757

450,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
در بخش نخست کتاب، مولفه های ناهمسازگری و پیشینه ی تلاش های همسازگرایانه در جهان اسلام از آغاز تا قرن سیزدهم، بررسی می گردد. در بخش دوم، به زمینه های طرح مساله ی وحدت اسلامی در ایران، اشاره می شود. بخش سوم به مساله ی وحدت اسلامی، اختصاص دارد.
گزیده کتاب
در کتاب تصریح شده است: "پس از وفات پیامبر اسلام (ص)، به موازات تزاید ناهمسازگری ها، تلاش های وحدت طلبانه نیز رشد و نمود و بالندگی گرفت، وبدین ترتیب مساله ی وحدت اسلامی یا همسازگری و خصم و همزادش، یعنی تفرقه یا ناهمسازگری که بیش از هر چیز در اختلافات مذهبی بروز می یابد، به برجسته ترین مولفه های تاریخ اسلام تبدیل می گردد. در طول تاریخ اسلام از وحدت اسلامی مانند بسیاری دیگر از آموزه ها و ارزش ها، تعاریف متفاوت و قرائت های گوناگون شده است. و حتی پاره ای از تلاش های وحدت طلبانه با ماهیتی متناقض و دوگانه (پارادوکسیال)، با هدف وحدت مسلمانان به ناهمسازگری های جهان اسلام دامن زده اند، تا آن جا که گاه شعار وحدت به حربه ای علیه جوهره ی خود یعنی همسازگری تبدیل شده و مستمسکی برای توجیه بیداد و یا انکار اقلیت از سوی اکثریت بدل آمده است. نمونه های متعددی از این دست تلاش ها را چه در حوزه ی اندیشه و چه در حوزه ی قدرت سیاسی، در تاریخ اسلام می توان یافت".
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر