فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

فرهنگ در کلام و سیره امیرالمؤمنین از منظر قرآن واهل بیت (ع)


فرهنگ پژوهی - 4

نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1396
شمارگان: 300
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 428
وزن(گرم): 483
شابک:
978-600-108-366-2
تاریخ ثبت: پنج‌شنبه 4 خرداد 1396
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 30 خرداد 1396
کد : 52782
تعداد بازدید: 91
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

350000 ریال
315000 ریال
معرفی کتاب
در این کتاب فرهنگ به سبک زندگی برخاسته از اندیشه (عقل نظری) و ارزش ها (عقل عملی) تعریف شد که بازنمایی اجتماعی آن در قالب آداب، رسوم، هنجارها، الگوها، ارزش ها و اندیشه صورت می گیرد و فرهنگ علوی به سبک زندگی اطلاق می شود که بر پایه اندیشه توحیدی و ارزش های برخاسته از قرآن و سنت پیامبر گرامی اسلام(ص) و ائمه معصومین علیهم السلام و امیرالمومنین(ع) هویت می یابد. این فرهنگ با داشتن شاخص رنگ خدایی و معنابخشی به زندگی، مهم‎ ترین کارکرد خود را در زندگی پیروانش با استقلال و جهت دهی به رفتارها نشان می دهد.

آسیب های فرهنگی به واسطه انحراف در مولفه اندیشه و فکر، یا به واسطه انحراف در مولفه ارزش ها ایجاد می شود و مهم ترین راهبرد و تدبیری که در فرهنگ علوی برای برخورد با این آسیب ها پیشنهاد می شود و امیرالمومنین (ع) در دوره زمامداری از آنها بهره می گرفت، روشن دهی و بصیرت دهی و تبیین صحیح ارزش ها و به کارگیری آنهاست؛ از این رو تحول در مهندسی فرهنگ کشور، تحول در نظام آموزش و پرورش، گسترش الگو و مدهای به روز، تشجیع حمیت اسلامی ایرانی، هماهنگی باورها و ابزارهای رسیدن به هدف و توجه به ظرفیت های روحی و قبلی و روزآمدسازی آنها از جمله کاربست های مهم آن است.

کتاب «فرهنگ در کلام و سیره امیرالمومنین(ع)» از منظر قرآن و اهل بیت از چهار فصل به شرح زیر تشکیل گردیده است:
فصل اول: فرهنگ و شاخص های آن از دیدگاه امیرالمومنین(ع)
فصل دوم: تحولات اجتماعی –فرهنگی دوره امیرالمومنین(ع)
فصل سوم: تدابیر امام علی(ع) در مواجهه با آسیب های فرهنگی
فصل چهارم: جمع بندی و نتیجه گیری

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!