فراخوانی فراخوانی ...

بیان قرآن: تفسیر سوره مجادله

392 بازدید

مولف : سید علی خامنه ای

ناشر کتاب : انقلاب اسلامی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید علی خامنه ای

ناشر کتاب : انقلاب اسلامی

وزن(گرم) : 398

شابک : 978-600-8218-14-2

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1397

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 2

تعداد صفحات : 144

تاریخ ثبت اطلاعات : سه‌شنبه 23 خرداد 1396

تاریخ ویرایش اطلاعات : پنج‌شنبه 24 خرداد 1397

کد : 53142

110,000 ریال 99,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
«بیان قرآن تفسیر سوره مجادله» عنوان کتابی است که به همت انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شده است.
این کتاب متن ویراسته ی جلسات تفسیر سوره ی مجادله است. این جلسات در دوران مسئولیت ریاست جمهوری معظّمٌ له در جمع پاسداران و اعضای دفتر ریاست جمهوری در هفت نوبت از هفدهم اردیبهشت تا یازدهم تیرماه ۱۳۶۱ برگزار شده و تمامی ۲۲ آیه ی این سوره مورد بحث قرار گرفته است.

ایشان درباره ی علّت انتخاب این سوره می فرمایند: «علّت اینکه اینجا را انتخاب کردیم این است که سوره های جزء بیست وهفتم و بیست وهشتم و این حدود، غالبا سوره های مدنی است و از سوره هایی است که در مدینه ی طیّبه بر پیغمبر اکرم نازل شده و مربوط است به بعد از تشکیل حکومت اسلامی، یعنی مثل وضع کنونی ما. نوع مطالب و مسائلی که بعد از تشکیل حکومت برای یک جامعه لازم است با نوع مطالب و مسائلی که [مربوط به] حین مبارزه ی مردم برای تشکیل حکومت اسلامی است فرق می کند؛ کمااینکه شما در جامعه ی خودمان هم این را مشاهده می کنید. امروز شما یک مسائلی دارید که این مسائل قبل از بهمن ۵۷ برای شما وجود نداشت، مطرح نبود؛ آن روز مسائلی داشتید که امروز برای شما مطرح نیست. مثلاً مسئله ی منافقین و مسئله ی نفاق، مسئله ی عدالت اجتماعی، مسئله ی حکومت، مسئله ی جهاد در جبهه های جنگ و ده ها مسئله از این قبیل، مسائل عمده ی بعد از تشکیل حکومت است و این مسائل همان مسائلی است که در آیات مدنی بیشتر به آنها پرداخته شده است.»
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر