فراخوانی فراخوانی ...

درآمدی بر علم اللغه

52 بازدید

مولف : ولی الله جعفری

ناشر کتاب : حدیث راه عشق

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : ولی الله جعفری

ناشر کتاب : حدیث راه عشق

وزن(گرم) : 287

شابک : ‭978-600-6722-05-4

نوع جلد : جلد نرم

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1392

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 2

تعداد صفحات : 230

تاریخ ثبت : سه‌شنبه 30 خرداد 1396

تاریخ ویرایش : شنبه 27 مرداد 1397

کد : 55131

موجود شد باخبرم کن
معرفی کتاب
تبیین علم اللغه، آشنایی با واژگان عرب، سبک شناسی معاجم لغوی، شناخت اجمالی هر معجم به ترتیب زمان و کارورزی از جمله مباحثی که در این کتاب خواهید خواند.

نگارنده بر آن است تا با ارائه مطالب مفید و کاربردی علم اللغه، زمینه فهم چامع عمیق و صحیح از واژگان مؤثر در قرآن و کلام بزرگان عرب را برای علاقه مندان به این مباحث فراهم و هموار نماید.

برخی از فصل های کتاب عبارتند از ؛ تبیین علم اللغه، تدوین علم اللغه، مترادف، حقیقت و مجاز، اشتراک لفظی، مشترک معنوی، سبک شناسی انواع معاجم، معرفی اجمالی مشق صرفی، جامع گیری، وجوه و نظایر و فروق اللغه و ... .
گزیده کتاب
نویسنده در مقدمه کتاب بیان می دارد؛ زبان متشکل از لغات و کلمات است و این امکان را برای کسانی که سخن می گویند فراهم آورده تا معانی و مقاصد گوناگون را در قالب الفاظ گرد آمدند و به بیان مقاصد و روشنگری اذهان و عقول افراد بپردازند.
زبان به عنوان نمادی اجتماعی آشکارترین و بزرگترین نمادها است. زبان موجودی زنده است و همانند موجودات زنده، قوت، ضعف، تقدم، تاخر، جوانی و پیری دارد. تاثیرگذار و تاثیر پذیرنده است ، وراثت و محیط بر آن تعلق می گیرد، زبان چون انسان تفرقه و اختلاف می پذیرد و در آخر می توان گفت که زبان دارای دو جنبه لفظی و معنوی است.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر