فراخوانی فراخوانی ...

باران حکمت: سوره حمد

2415 بازدید

مولف : محمدرضا رنجبر

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : محمدرضا رنجبر

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

وزن(گرم) : 235

شابک : 978-964-476-231-4

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1388

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 5

تعداد صفحات : 117

تاریخ ثبت اطلاعات : شنبه 10 بهمن 1388

تاریخ ویرایش اطلاعات : یکشنبه 1 مرداد 1396

کد : 5552

65,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
خلاصه:
تبیین تمثیلی مفاهیم سوره حمد در کتابی با عنوان «باران حکمت» نوشته محمدرضا رنجبر با ویراستاری غلامرضا امامی از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد._
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این کتاب با استفاده تمثیلی از سخنان بزرگان دین و اندیشه به بیان مفاهیم عمیق قرآن کریم و فاصله گرفتن از سطحی نگری نسبت به استفاده از این کتاب آسمانی و آموزه های آن پرداخته است.

نویسنده این اثر می کوشد تفسیری کاربردی از سوره «حمد» را با توجه به زبان امروزی و در قالب حکایت هایی شیرین برای خواننده ملموس سازد تا دیگر به بهانه دشواری و تخصصی بودن مفاهیم و تفاسیر قرآنی از دعوت آسمانی فاصله نگیریم.

این اثر با بیانی پندآموز و هدایت گر، انسان ها را به انجام کارهای نیکی که در قرآن کریم و به ویژه در سوره حمد به آن اشاره شده است، فرا می خواند و اندرزهایی را برای دوری جستن از گناهان زبانی، فکری، دیداری و ... یادآوری و بشارت بهشت را برای مومنان واقعی تکرار می کند.

در بخشی از معرفی این کتاب آمده است: «قرآن باید توی سر قرار گیرد نه فقط روی سر. یک سبد سیب سرخ را اگر بر سرنهاده و در کوچه و بازار راه بیفتی، نه تنها نیرو و انرژی به تو نمی بخشد، بلکه رمق و توان تو را هم خواهد گرفت، اما اگر از میان آن همه سیب تنها یکی را قاچ زده و در دهان نهاده و مصرف کنی، تو را نیرو و نشاط می بخشد.
قرآن همان سبد سیب سرخ است که با تمام تأسف برخی از ما آن را در شب های قدر بر سر گرفته و احترام می کنیم، بی آن که حتی آیه ای در جان و وجودمان جاری شود و یا در زندگی خود به کار بندیم.
جان من! قرآن باید توی سر قرار گیرد نه فقط روی سر و باید در دل و جان ما جای گیرد نه فقط بر زبان.»

از بخش های گوناگون این نوشتار می توان به عنوان هایی نظیر «دیو بگریزد از آن قوم که قرآن خواند»، «ما باید با قرآن زندگی کنیم نه بازی»، «کسی که اهل قرآن است، انگار به گرد خود دیواری کشیده باشد»، «خدایا عاشقم عاشق ترم کن»، «در مقام رضا باش و از قضا مگریز»، «این گدا بین که چه شایسته انعام افتاد!»، «تو هرگز رسیدی به فریاد کس» و «سوره حمد را مادر قرآن می نامند، چون حرف های مادر و کلیدی در آن آمده است» اشاره کرد.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر