فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

ایران و جهان های اسلام: پژوهشی تاریخی پیرامون چهره ها، اندیشه ها و جنبشها


ویراست دوم

نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1393
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 272
وزن(گرم): 340
تاریخ ثبت: دوشنبه 12 تیر 1396
کد : 55589
تعداد بازدید: 22
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

140000 ریال
معرفی کتاب
در سال 1324 قمری، مردم ایران برای نخستین بار در انقلابی درگیر شدند که پیامدش برقراری نظام پارلمانی و مشروطه گری در ایران بود. شکی نیست که انقلاب مشروطه ایران از عوامل گوناگون اجتماعی، سیاسی و اقتصادی درون‎مرزی و برون‎مرزی، ریشه گرفته بود. از نظر خارجی، انقلاب ایران در حقیقت دنباله و ادامه یک رشته از جنبشهای مشروطه‎گری کشورهای اروپایی و آسیایی بود که از نیمه های سده 19 میلادی به بعد در آن مناطق روی می داد.


ایران با چنان اهمیتی که از نظر جغرافیایی، سیاسی و اقتصادی داشت، مسلماً نمی‎توانست تحت تأثیر آن رویدادها و تغییرها قرار نگیرد و بی تفاوت بماند. از نظر درون مرزی شاید بتوان چنین استدلال کرد که بنا به علل و عوامل گوناگون عینی، در دهه‎های پایانی سده 19 میلادی یک طبقه میانه کم کم به خودنمایی پرداخت و مشروعیت نظام فئودالی به شیوه آسیایی آن روز را انکار کرد و ضد دولتهای بیگانه‎ای که از آن نظام پشتیبانی می‎کردند، به ستیز برخاست. طبقه میانه ضد فساد حکمرانان قاجار و سرمایه‎گذاریها و وامهای بیگانگان استعمارگر در ایران سر برداشت و خواهان گسترش بازرگانی و صنایع داخلی شد. شورش مردم ضد امتیاز تنباکوی رژی، نمونه‎ای بارز از این ستیزه‎گریها بود.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!