فراخوانی فراخوانی ...

خاندان علم و تقوا: فقاهت و سیاست

51 بازدید

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

زبان کتاب : عربی

وزن(گرم) : 740

شابک : ‭978-964-7255-64-6‬‬‬

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1396

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 592

تاریخ ثبت : پنج‌شنبه 15 تیر 1396

تاریخ ویرایش : دوشنبه 8 مرداد 1397

کد : 55735

300,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
کتاب حاضر در واقع بازگویی تاریخ سیصدساله خاندان دانش پرور خسروشاهی است که در طول سه قرن گذشته، شخصیت های
علمی ـ جهادی بزرگواری را تحویل جامعه علمی ـ دینی و سیاسی داده است.

این کتاب به رغم حجم کم توانسته است چگونگی زندگی و نتایج فعالیت بزرگان خاندان خسروشاهی را در تبریز، قم، نجف اشرف و مشهد مقدس بازگو کند و شرح دهد و مطالب و اسنادی را که می بایست در چندین مجلد ثبت و ضبط و عرضه نماید، فهرست وار و مستند، در یک مجلد، خلاصه کرده و شرح دهد.
گزیده کتاب
مؤلف محترم که خود از این خاندان است، در پیشگفتار این کتاب می نویسد: «در سال ۱۳۳۲ش که دومین سالگرد رحلت والد معظم آیت الله حاج سیدمرتضی خسروشاهی بود و در آن زمان این جانب هم چهارده یا پانزده سال بیشتر نداشتم، شرح حال ایشان را در حد معلومات یک فرزند نوجوان نوشتم و با استقراض یکصدریال از آقامیرزا حسن ـ که در مسجد بازار پس از منبر والد نوحه می خواند ـ آن را چاپ کردم که به قیمت سه ریال به بازار نشر عرضه شد! از آن زمان که فهمیدم پدرم علاوه بر فضلا و علمایی که در تبریز می شناختم و یا بعدها شناختم، استاد مشاهیری چون: مرحوم آیت الله سیدمحمد حجت کوه کمری (از مراجع قم)، علامه شیخ عبدالحسین امینی (صاحب الغدیر)، آیت الله آقا میرزا محمد مجاهدی (از معاریف اساتید حوزه علمیه قم) و امثال آن بوده است، فکر کردم که شرح حال مبسوط تری از والد بزرگوار و اجداد عظام خود، که هر کدام به نوبه خود در شمار علمای برجسته نجف و تبریز و قم، صاحب رساله علمیه و مرجع تقلید بخشی از مردم مسلمان ایران بوده اند، تهیه و منتشر کنم.
در این کاوش، به طور طبیعی به مرور کوتاهی بر تاریخ «خسروشاه» هم پرداختم که در این بررسی، به نام و شرح حال و آثار فلاسفه و علمای برجسته ای از آن خطّه (مانند فیلسوف نامدار شمس الدین خسروشاهی و فقیه معروف سلّار) برخوردم که اشاره کوتاهی به شرح حال و شخصیت و موقعیت علمی ـ فلسفی آنان را، در آغاز این کتاب بی مناسبت ندیدم.»
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر