فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

خاندان علم و تقوا: فقاهت و سیاستناشر کتاب : کلبه شروق
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
زبان کتاب: عربی
سال نشر: 1396
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 592
وزن(گرم): 740
تاریخ ثبت: پنج‌شنبه 15 تیر 1396
تاریخ ویرایش: پنج‌شنبه 15 تیر 1396
کد : 55735
تعداد بازدید: 9
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

300000 ریال
معرفی کتاب
کتاب حاضر در واقع بازگویی تاریخ سیصدساله خاندان دانش پرور خسروشاهی است که در طول سه قرن گذشته، شخصیت های
علمی ـ جهادی بزرگواری را تحویل جامعه علمی ـ دینی و سیاسی داده است.

این کتاب به رغم حجم کم توانسته است چگونگی زندگی و نتایج فعالیت بزرگان خاندان خسروشاهی را در تبریز، قم، نجف اشرف و مشهد مقدس بازگو کند و شرح دهد و مطالب و اسنادی را که می بایست در چندین مجلد ثبت و ضبط و عرضه نماید، فهرست وار و مستند، در یک مجلد، خلاصه کرده و شرح دهد.

گزیده کتاب
مؤلف محترم که خود از این خاندان است، در پیشگفتار این کتاب می نویسد: «در سال ۱۳۳۲ش که دومین سالگرد رحلت والد معظم آیت الله حاج سیدمرتضی خسروشاهی بود و در آن زمان این جانب هم چهارده یا پانزده سال بیشتر نداشتم، شرح حال ایشان را در حد معلومات یک فرزند نوجوان نوشتم و با استقراض یکصدریال از آقامیرزا حسن ـ که در مسجد بازار پس از منبر والد نوحه می خواند ـ آن را چاپ کردم که به قیمت سه ریال به بازار نشر عرضه شد! از آن زمان که فهمیدم پدرم علاوه بر فضلا و علمایی که در تبریز می شناختم و یا بعدها شناختم، استاد مشاهیری چون: مرحوم آیت الله سیدمحمد حجت کوه کمری (از مراجع قم)، علامه شیخ عبدالحسین امینی (صاحب الغدیر)، آیت الله آقا میرزا محمد مجاهدی (از معاریف اساتید حوزه علمیه قم) و امثال آن بوده است، فکر کردم که شرح حال مبسوط تری از والد بزرگوار و اجداد عظام خود، که هر کدام به نوبه خود در شمار علمای برجسته نجف و تبریز و قم، صاحب رساله علمیه و مرجع تقلید بخشی از مردم مسلمان ایران بوده اند، تهیه و منتشر کنم.
در این کاوش، به طور طبیعی به مرور کوتاهی بر تاریخ «خسروشاه» هم پرداختم که در این بررسی، به نام و شرح حال و آثار فلاسفه و علمای برجسته ای از آن خطّه (مانند فیلسوف نامدار شمس الدین خسروشاهی و فقیه معروف سلّار) برخوردم که اشاره کوتاهی به شرح حال و شخصیت و موقعیت علمی ـ فلسفی آنان را، در آغاز این کتاب بی مناسبت ندیدم.»

محصولات مرتبط
مفاهیم کلیدی در علم سیاست
مفاهیم کلیدی در علم سیاست
سال نشر: 1395

اصول علم سیاست
اصول علم سیاست
سال نشر: 1391

سیاست شناسی : مبانی علم سیاست
سیاست شناسی : مبانی علم سیاست
سال نشر: 1395

سیاست به مثابه علم
سیاست به مثابه علم
سال نشر: 1393

اصول علم سیاست
اصول علم سیاست
سال نشر: 1395


مولف
سید هادی خسروشاهی
استاد سیدهادی خسروشاهی، در تبریز، در خاندانی آراسته به علم و فقاهت، به دنیا آمد. مراحل بالای دروس حوزوی را در حضور اساتیدی چون آیت‏اللَّه بروجردی(ره)، امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی(ره) و بزرگانی دیگر تلمذ نمود. تألیفات استاد به زبان فارسی و عربی بالغ بر 80 جلد می‏باشد. علاوه بر تألیفات و ترجمه‏ها، 120 عنوان کتاب دیگر نیز با تحقیق، توضیح و یا مقدمه و اشراف ایشان منتشر شده است. استاد پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نخست به مدت دو سال به‏ عنوان نماینده امام در وزارت ارشاد اسلامی و سپس به مدت 5 سال به …


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!