فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

تقویم الادویهتحقیق و تنظیم کتاب: علی کلاتی
ناشر کتاب : ارمغان طوبی
نوع جلد: جلد سخت
قطع: رحلی
سال نشر: 1396
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 424
وزن(گرم): 1309
تاریخ ثبت: دوشنبه 26 تیر 1396
تاریخ ویرایش: دوشنبه 26 تیر 1396
کد : 56198
تعداد بازدید: 11
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

600000 ریال
معرفی کتاب
کتاب "تقویم الادویه" که با موضوع داروشناسی است، تالیف «فخر الدین محمد بن علی بن ابی النصر النیسابوری، ثم الاسفراینی»، از دانشمندان قرن هشتم هجری است. از زندگی و اساتید وی آگاهی در دست نیست، تنها می دانیم که او به جز این کتاب، سه کتاب دیگر در علم طب تالیف کرده است، یکی شرح الفصول الایلاقیه فی کلیات الطب، که آن آن کتاب از تالیفات شاگرد ابن سینا، شرف الدین سید محمد بن یوسف ایلاقی و دوم کتاب المیامیر فی الطب، و سوم شرک کتاب النجاه ابن سینا.
تقویم الادویه در دو باب تنظیم شده است؛ باب اول داروها و غذاهای مفرده و باب دوم داروهای مرکب. هدف فخر الدین از تالیف این کتاب، تهیه منبع و ماخذی جامع در دارو شناسی بوده تا خواننده بتواند در یک کتاب داروها را با ویژگی های مختلف مانند انواع آن، برگزیده آن، مزاج آن، اندازه مصرف، منافع، ضرر ها، مصلح و بدل آن را بشناسد.
وی که جای خالی این کتاب را حس می کرده، داروهای رایج در شهرهای فارس را برای معرفی در کتابش برگزیده. فخرالدین، تقویم الادویه را براساس کتاب های پزشکی پیش از خود مانند الجامع ابن بیطار، المنهاج ابن جزله، اختیارات بدیعی، قانون، الحاوی، النجیبیات نجیب الدین سمرقندی، قرابادین قلانسی، ادویه خجندی و الموجز تالیف نموده است.

این کتاب ترجمه تقویم الدویه است که توسط آقای علی کلاتی ترجمه گردیده. در ترجمه این کتاب برای آشنایی خواننده با طب اسلامی، روایات طبی ائمه علیهم السلام نیز در پاورقی درج شده است.
تحقیق و تنظیم کتاب

ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!