فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

سلوک در کوچه: (زندگی و کار مصطفی عبداللهی)ناشر کتاب : سفیر اردهال
نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1395
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 226
وزن(گرم): 282
تاریخ ثبت: دوشنبه 26 تیر 1396
کد : 56214
تعداد بازدید: 12
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

200000 ریال
معرفی کتاب
این کتاب به همت همسر این هنرمند برجسته تئاتر و سینمای ایران ناهید عبدالحسینی روزبهانی گردآوری، تدوین و منتشر شده تا یاد و خاطره این هنرمند برجسته کشور برای همیشه زنده ماند و گذری بر تلاش بی وقفه بیش از ٤٠ سال مصطفی عبداللهی این چهره ماندگار فرهنگ و هنر بروجرد و پیشکسوت تئاتر کشور باشد.

کتاب «سلوک در کوچه » در سه فصل شامل مقالات (مجموعه ای ارزشمند از مقالات اساتید و صاحب نظران عرصه هنر در رابطه با هنرمند فقید مصطفی عبداللهی است ) – فصل دوم به مجموعه مطالب، مصاحبه ها و ... مصطفی عبداللهی منتشر شده در جراید و نشریات کثیر الانتشار کشور و فصل سوم به مجموعه اشعار سروده شده در رابطه با این هنرمند برجسته نگارش شده است .
کتاب «سلوک در کوچه » به اهتمام ناهید عبدالحسینی روزبهانی توسط انتشارات سفیر اردهال تهران به تازگی از چاپ خارج و در اختیار هنر دوستان قرار گرفته است .

یادآور می شود، مصطفی عبداللهی در سال ١٣٣٤ در شهر بروجرد به دنیا آمد. عبداللهی در کلاس ششم دبستان، برای اولین بار داستانریزعلی خواجوی و ریزش کوه را در دبستان بازی کرد. او با تأسیس گروه تئاتر «کوچه» در شهر به اجرای تئاتر پرداخت و پس از حضور در تئاتر تهران به عضویت گروه تئاتر «هنر» به سرپرستی قطب الدین صادقی درآمد.

وی در دبیرستان فعالیتش را با نمایش های «ماه بالا می آید»، «اسب سفید»، «یعقوب لیث»، «مقصر کیست» و … ادامه داد و در ١٥ سالگی (سال ١٣٤٩) با دوستانش گروه تئاتر «کوچه» را در بروجرد تاسیس کرد؛ علت انتخاب نام «کوچه» برای گروه نیز به علت نداشتن مکانی برای تمرین بود.
مصطفی عبدالهی بازیگر لرستانی و باسابقه تئاتر ایران بعدها که این گروه در تهران نمایشی را اجرا و علت انتخاب این نام را در مصاحبه ای اعلام می کند، از طرف وزارت فرهنگ و هنر وقت، سالنی در بروجرد به آن ها اختصاص می یابد.او طی چهار دهه فعالیت خود در عرصه بازیگری و کارگردانی تئاتر در آثار مختلف تئاتری به ایفای نقش پرداخت و نمایش های متعددی را هم در مقام کارگردان روی صحنه برد.

عبدالهی در سال ١٣٨٠ متوجه ابتلاء به بیماری سرطان شد، اما این بیمای خللی در فعالیت های او نداشت و نمایش هایی چون «شرق بوسه»، «کابوس سرخ»، «حکم»، «انبوهی از هیچ کس»، «جنگ در طبقه سوم»، «شربوسه»، «از پشت شیشه»، «حماسه چله نشین ها»، «مرگ تصادفی یک آنازشیست» و ده ها نمایش دیگر حاصل فعالیت او در زمینه ی تئاتر طی این سال ها است.

مصطفی عبدالهی بازیگر و کارگردان با سابقه تئاتر بعد از ۱۴ سال مبارزه بی وقفه با بیماری سرطان، در سن ۶۰ سالگی به مبارزه با بیماری سرطان پایان داد و در ساعت ۸ و ۲۰ دقیقه صبح پنج شنبه، ۳۱ اردیبهشت ماه، در بیمارستان پارسیان تهران چشم از جهان فروبست و دار فانی را وداع گفت.ناشر کتاب
سفیر اردهال
در نیمه دوم سال۱۳۸۵ آغاز فعالیت خود را در زمینه ی چاپ و نشر کتاب آغاز نمود. چاپ بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف حاصل تلاش ما و همکارانمان در این مدت فعالیت بوده است. معرفی و شناساندن فرهنگ و تمدن ایران عزیز و آثار نویسندگان و مترجمان گرامی و تولید و احیاء آثار علمی و قابل استفاده برای جامعه ی فرهنگی از دغدغه های اصلی انتشارات و اهداف بلند مدت ما می باشد. چندین سال فعالیت انتشارات در نشر کتب عمومی و مواجه شدن با مخاطبان و شناسایی ذائقه آنها ما را برآن داشت تا حوزه ای خاص و تخصصی را در تولید …نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!