فراخوانی فراخوانی ...

toward a philosophy of zen buddhism

36 بازدید

مولف : Toshihiko Izutsu | توشی هیکو ایزوتسو

ناشر کتاب : موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : Toshihiko Izutsu | توشی هیکو ایزوتسو

ناشر کتاب : موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

زبان کتاب : انگلیسی

وزن(گرم) : 325

شابک : 964-8036-04-7

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1382

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 2

تعداد صفحات : 266

تاریخ ثبت : یکشنبه 16 مهر 1396

تاریخ ویرایش : دوشنبه 27 آذر 1396

کد : 58319

80,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
کتاب حاضر یکی از دغدغه های فکری توشیهیکو ایزوتسو، فیلسوف معاصر ژاپنی، را آشکار می سازد. وی افزون بر مطالعات فلسفی و زبان شناختی به جنبه های معرفتی و فلسفی ادیان نیز توجه کرده است که نمونه عملی آن کتاب به سوی فلسفه ذن بودیسم است.

وی بر این باور است که ذن بودیسم دارای آموزه های عمیق فلسفی است و مواجهة خاص خود با جهان واقع را دارا می باشد. برخی از مباحث کتاب حاضر عبارتست از: آگاهی و فرا آگاهی، نظریه آگاهی در ذن و هستی شناسی معنا در آیین بودا.

ایزوتسو که نامش برای خوانندگان فارسی زبان شناخته شده است، سالیانی را به تدریس و تحقیق در ایران گذراند و اندیشه های فیلسوفان ایرانی به ویژه حاج ملاهادی سبزواری را به زبان انگلیسی برای غیرایرانیان معرفی کرد. همچنین آثاری در جهت معرفی اندیشه های عین القضات همدانی، ابن عربی و میرداماد منتشر ساخته است.

برخی از مباحث کتاب عبارتست از: ذِن و دشواری انسان، آگاهی و فراآگاهی، ساختار «من» تجربی، تصویر ذن از انسان، معناداری و بی معنایی؟، هستی شناسی معنا در ماهایانه، دشواری مقوله بندی معنایی، زبان و مقوله بندی، نقاشی و خوشنویسی در خاور دور، تجربة ساتوری، جهان رنگین و بی رنگ، و هنر سیاه و سپید.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر