فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

toward a philosophy of zen buddhismنوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
زبان کتاب: انگلیسی
سال نشر: 1382
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 2
تعداد صفحات: 266
وزن(گرم): 325
شابک:
964-8036-04-7
تاریخ ثبت: یکشنبه 16 مهر 1396
کد : 58319
تعداد بازدید: 19
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

80000 ریال
معرفی کتاب
کتاب حاضر یکی از دغدغه های فکری توشیهیکو ایزوتسو، فیلسوف معاصر ژاپنی، را آشکار می سازد. وی افزون بر مطالعات فلسفی و زبان شناختی به جنبه های معرفتی و فلسفی ادیان نیز توجه کرده است که نمونه عملی آن کتاب به سوی فلسفه ذن بودیسم است.

وی بر این باور است که ذن بودیسم دارای آموزه های عمیق فلسفی است و مواجهة خاص خود با جهان واقع را دارا می باشد. برخی از مباحث کتاب حاضر عبارتست از: آگاهی و فرا آگاهی، نظریه آگاهی در ذن و هستی شناسی معنا در آیین بودا.

ایزوتسو که نامش برای خوانندگان فارسی زبان شناخته شده است، سالیانی را به تدریس و تحقیق در ایران گذراند و اندیشه های فیلسوفان ایرانی به ویژه حاج ملاهادی سبزواری را به زبان انگلیسی برای غیرایرانیان معرفی کرد. همچنین آثاری در جهت معرفی اندیشه های عین القضات همدانی، ابن عربی و میرداماد منتشر ساخته است.

برخی از مباحث کتاب عبارتست از: ذِن و دشواری انسان، آگاهی و فراآگاهی، ساختار «من» تجربی، تصویر ذن از انسان، معناداری و بی معنایی؟، هستی شناسی معنا در ماهایانه، دشواری مقوله بندی معنایی، زبان و مقوله بندی، نقاشی و خوشنویسی در خاور دور، تجربة ساتوری، جهان رنگین و بی رنگ، و هنر سیاه و سپید.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!