فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

جامعه مدنی و حاکمیت دینیناشر کتاب : وثوق
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1388
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 4
تعداد صفحات: 207
وزن(گرم): 235
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 11 اسفند 1388
تاریخ ویرایش: شنبه 4 بهمن 1393
کد : 5917
تعداد بازدید: 1071
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

ناموجود

معرفی کتاب
از زمانی که بنیان گذار و زعیم بزرگوار انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی(ره)، دیوارهای سکوت را شکسته و در عرصه ی سیاست به روشن گری و تفهیم مبانی متین و استوار اسلام حقیقی ـ و به تعبیر زیبا و دقیق ایشان، اسلام ناب محمّدی صلّی الله علیه وآله وسلّم ـ پرداختند و پیرامون حکومت و جامعه داری فقاهتی ـ فقهی که همیشه ایشان، آن را با قید توضیحی جواهری، قرین میساختند ـ با لطافت و ظرافتی خاص و با شیوه ای بدیع و محققانه، نظریه پردازی نمودند؛ این پدیده ی کهن و اصیل اسلامی که اکنون با بیانی نو و روشن، مطابق با نیازهای آخرالزمان ـ یا همان عصر مدرنیته و پست مدرنیته ـ به جهان اسلام، خصوصاً تشیع عرضه شده بوده، در بوته ی نقد و نظر اندیشمندان، متفکران و نظریه پردازان ـ از هر دو قبیله ی غرب زده گان و ناقدان غرب ـ قرار گرفت. از آن هنگام تا به امروز کتاب ها و مقالات بسیاری به رشته ی تحریر درآمده و سخن دانان و اندیشمندان در قالب های گوناگون اندیشه ی سیاسی اسلام را مورد نقد و بررسی قرار داده اند. اوج نگرش ها و چالش ها را میتوان پس از دوم خرداد دانست، زمانی که بستری فراخناک جهت بروز دیدگاه های مختلف پدیدار شد و واژه هایی چون جامعه ی مدنی، آزادی، احزاب و... با تفسیرها و تعریف های جدید پای به عرصه ی فرهنگ سیاسی نهاد. اندیشمند فرزانه، حجت الاسلام والمسلین عبدالحسین خسروپناه، در این نوشتار، این سنخ مباحث حکومتی را از منظرهای گوناگون و در نهایت از دیدگاه اسلامی مورد توجه قرار داده و به تبیین و بررسی آن پرداخته اند و در موارد لازم، پس از بیان شبهات و سؤالات مطرح شده، به شیوه ای موشکافانه و دقیق به بحث پرداخته اند.


مولف
عبدالحسین خسروپناه
استاد خسروپناه در سال 1345 در شهرستان دزفول دیده به جهان گشود وی در کنار دروس متوسطه (رشته تجربی) از سال 1362 تحصیلات حوزوی خود را آغاز کرد و در سال 1368 در مقطع سطح سوم فارغ التحصیل شد.دروس حوزوی، را در مقطع سطح سوم از محضر اساتید مجرب در حوزه علمیه دزفول از جمله آیات مکرم آقای قاضی دزفولی، تدین نژاد، مدرسیان، سبط شیخ انصاری بهره برد. در سال 1368 دروس خارج فقه و اصول را درحوزه علمیه قم آغاز کرد و از محضر اساتیدی چون حضرات آیات عظام وحید خراسانی، فاضل لنکرانی در حوزة علمیه قم حدود 12 سال بهره برد. وی در کنار …


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!